У Львові відкрили одразу два памʼятники на честь 100-річчя ЗУНР. Один уже став мемом

Автор:
Ольга Подчекаєва
Дата:

До 100-річчя проголошення Західноукраїнської Народної Республіки у Львові на відстані 400 м встановили два різні пам'ятники.

У четвер, 1 листопада, на перехресті вул. Огієнка та Листопадового Чину Львівська обласна державна адміністрація встановила свій варіант монументу — розчахнуту піраміду, з якої виростають руки з тризубом, повідомляє видання ZAXID.NET.

А в середу, 31 жовтня, відкрили пам’ятник ЗУНР на вул. Городоцькій, 40. Ініціатором створення цього пам’ятника була Львівська міська рада.

Монумент від міської ради Львова складається зі скульптури лева, який був зображений на гербі ЗУНР. Загальна висота скульптури — 3,5 м.

Як повідомило «Радіо Свобода», загальна вартість монументів склала понад 9 мільйонів гривень. Це спричинило неоднозначну реакцію серед львів’ян. Зокрема історик, геральдист Андрій Гречило вважає, що замість того, щоб вирішити одну проблему, створили три.

«Є два пам’ятники, а ще один є камінь на площі Петрушевича, де має бути пам’ятник ЗУНР. Виглядає це безглуздо. 100-річчя одне, а два оргкомітети в області й місті, два логотипи, дві відзнаки і два пам’ятники. На жаль, влада показує свою неприязнь через пам’ятники, так і не винісши уроків із минулого», — зазначив Гречило.

Ці події дали новий поштовх мемам та жартам. Зокрема, користувачі отримали ідею костюму для святкування Хеловіну.

Хух, встиг. Костюм пам'ятника обласного зунру готовий, вирушаю на лису гору! З Хеловіном!

Gepostet von Bodzjo Jurochko am Mittwoch, 31. Oktober 2018

Жартують, що добре, коли всього є по два.

Є два "Шувари", є два "Рясне", є два дворця колійових, то мусе бути два памітники, схолєри! )))

Gepostet von Svyato Mak am Mittwoch, 31. Oktober 2018

А також прогнозують поведінку туристів у Львові.

Уявіть собі туриста, який питає у Львові: як пройти від пам'ятника ЗУНР до пам'ятника ЗУНР? А львів'янин такий: вам від...

Gepostet von Vsevolod Polishchuk am Dienstag, 30. Oktober 2018

Нагадаємо, у вересні у Києві навпроти Бессарабського ринку з'явився арт-об'єкт Middle Way — гігантська синя рука, яка символізує дружбу і спілкування. Ця скульптура викликала неоднозначну реакцію місцевих мешканців та гостей міста.


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо

На мітингу студентів КПІ проти ректора учасникам (можливо) роздавали гроші. Організатори мітингу вважають, що так адміністрація КПІ намагалась їх дискредитувати

Автор:
Сергій Пивоваров
Дата: