Старовинне камʼяне коло в Шотландії виявилося не зовсім старовинним. Місцевий фермер зізнався, що побудував його в 90-х

Автор:
Ольга Матвєєва
Дата:

Археологи, які досліджують кам'яне коло в Абердинширі, Шотландія, якому, як вважали, тисячі років, були трохи засмучені несподіваним відкриттям. Після того, як у новинах з'явилися повідомлення про знайдене коло, місцевий фермер повідомив, що насправді він побудував пам'ятник усього кілька десятиліть тому. Про це пише Science Alert.

«Лежаче кам'яне коло», знайдене на фермі в Леошель-Кушні, схвилював археологів незвичністю навіть для його типу. Він був помітно менший за діаметром, ніж інші кам'яні кола, з більш дрібними каменями та відсутніми елементами, такими як піраміда з каменів і бордюрні камені.

Тим не менше, існує безліч варіацій кам'яних кіл, і на сьогоднішні вони дуже складні, тому історична спільнота Шотландії і Служба археології Ради Абердиншира вважали, що колу від 3,5 до 4,5 тис. років.

У той час як археологи продовжували досліджувати пам'ятник, колишній власник ферми зізнався, що побудував це коло у 1990-х роках як точну копію інших кам'яних кіл, які можна знайти в Шотландії.

«Якщо у вас поганий день на роботі, принаймні, ви не той хлопець, який допоміг ідентифікувати журналістам доісторичний кам'яне коло, якому, схоже виявилося всього років двадцять», — написав у Twitter археолог Ніл Акерман з Ради Абердиншира.

Але, за його словами, кам'яне коло все ще може запропонувати щось цінне.

«Хоча вони і не давні, вони все ще перебувають у фантастичному місці і є прекрасним елементом ландшафту», — зазначив він.

Такі копії стародавніх кіл у цій області не рідкість, а ця копія надзвичайно точна, що робить її ще більш цікавою. Акерман також упевнений, що навряд чи фермер, який побудував фігуру, хотів обдурити когось. Швидше за все, це було зроблено для власного задоволення.

Щоб уникнути таких помилок надалі, Рада Абердиншира почала записувати всі такі пам'ятки, як стародавні, так і сучасні, в окрему базу даних.


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо