Острів у Норвегії хоче відмовитися від ліку часу

Автор:
Олена Козаченко
Дата:

Sommarøy Arctic Hotel Tromsø / Flickr

Норвезький острів Соммарьой хоче відмовитися від часу на період полярного дня, тобто з 18 травня до 26 липня. Мешканці збираються оголосити себе першою у світі «зоною без часу». Про це пише Euronews.

Соммарьой розташований на північно-західному узбережжі Норвегії, а його назва означає «літній острів». Узимку острів проводить два місяці в повній темряві. Після чого з травня до кінця липня над ним не заходить сонце.

Тож у цьому місяці представник острова зустрінеться з норвезькими депутатами, щоб обговорити правову та практичну сторону цієї ініціативи.

Острівʼяни сподіваються, що офіційно визнавши Соммарьой зоною «вільного часу», вони зможуть звільнитися від традиційних годин роботи та внести гнучкість у шкільні та робочі години.

Острів славиться не тільки як прекрасне місце для туризму, відпочинку та рибальства. Тут є цікава традиція: прибуваючи на острів, люди вішають на міст свій годинник. Туристи кажуть, що забувають про час, приїжджаючи на Соммарьой.

Har dere sett disse klokkene på brua? Folk går virkelig ut av tida på den rette måten når de kommer hit til den tidløse sonen, Time-Free Zone.). Heng klokka di her, du også!

Gepostet von Time-Free Zone am Samstag, 1. Juni 2019