Омбудсмен Денісова: Діти з притулку на Волині заявили про сексуальні домагання з боку керівництва

Автор:
Олена Мельник
Дата:

Pixabay

Троє дітей з притулку, який знаходиться в місті Рожище Волинської області, заявили про сексуальні домагання з боку керівництва установи. Ще у десятьох дітей виявили сліди побиття та крові на одежі.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила омбудсмен Людмила Денісова.

«Зараз там перебуває 33 дитини віком від 3 до 18 років. Дітки розповіли, що сам директор та його брат, який працює черговим з режиму, їх б’ють та ображають нецензурними словами. Дівчата повідомили, що брат директора їх торкався за різні частини тіла. Діти скаржилися виховательці, але вона відмахнулася – сказала, що вони все вигадують», – зазначила Денісова.

Під час моніторингового візиту до притулку для дітей, які потрапили у складні життєві обставини у десятьох дітей виявили...

Gepostet von Людмила Денісова am Donnerstag, 2. August 2018

За її словами, працівники Нацполіції вже працюють на місці. Крім того, керівництво області має знайшти місце, куди можна буде перевести дітей і забезпечити їхній психологічний спокій, аби вони не зазнали жодного тиску.

«Наголошую, що жоден із співробітників притулку не повідомив про те, що у них відбувається. Залишати дітей сам на сам з такими людьми ми не маємо права… Як з’ясувалося, директор установи вже був у розробці правоохоронних органів після зникнення дітей. Міністерство охорони здоров’я простежить за тим, аби дітей обстежили й надали усю необхідну медичну допомогу», – зауважила омбудсмен.

Денісова додала, що на місці вже працює Служба у справах дітей. До притулку також виїхав керівник профільного департаменту Міністерства соціальної політики Руслан Ковбаса та прокуратура.

Раніше 94 особи отруїлися в дитячому таборі «Орлятко» в Донецькій області. За словами медиків дизентерія до постраждалих перейшла з борщу по-українськи і з вівсяної каші, а носієм інфекції була співробітниця харчоблоку.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею «Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням», а сам табір закрили до кінця року.