Міноборони встановить в Києві дзвін, який буде дзвонити по загиблим військовим. «Бабелю» стали відомі подробиці

Автор:
Юлія Рябчун
Дата:
Міноборони встановить в Києві дзвін, який буде дзвонити по загиблим військовим. «Бабелю» стали відомі подробиці

Chris Barbalis / Unsplash

У центрі Києва на площі біля Міністерства оборони на Повітрофлотському проспекті з'явиться дзвін, який щодня буде дзвонити в пам'ять про загиблих на Донбасі військових. Про це повідомив радник президента Юрій Бірюков.

Дзвін стане одним з елементів Меморіалу загиблим військовим.

В розмові з «Бабелем» Бірюков розповів, що відкриття Меморіалу заплановано на День Незалежності. «Якщо не встигнемо, бо є певні проблеми інженерного характеру, тоді відкриємо 14 жовтня - на День захисника України», - каже він.

За його словами, вартість Меморіалу близько 7 млн гривень, фінансується проект Міноборони та приватними меценатами.

Число ударів дзвону буде збігатися з кількістю загиблих в цей день. «Коли десять разів. Коли двадцять. Коли триста», - пише Бірюков.

Постоянно хочется проснуться. Проснуться и понять, что все это - лишь страшный и дурной сон. Что нет войны, что нет...

Gepostet von Юрий Бирюков am Montag, 23. Juli 2018

Facebook Юрія Бірюкова

Бірюков також повідомив, що дзвін відливатимуть з бронзи, він також буде містити осколки бойових снарядів з тіл загиблих на Донбасі бійців.

Вхід на територію Меморіалу зроблять безкоштовним, він буде відкритий для відвідувачів до 18:00, а в центрі залу розташують символічну книгу з іменами загиблих.

«Книга буде розкрита на поточному дні. І всі прізвища та імена загиблих в цей день. І церемонія перевертання сторінки, кожен день. А на стінах - таблички всіх загиблих, у форматі нагрудного патча», - розповів Бірюков.

У 2014 році в Києві на стіні Михайлівського Золотоверхого монастиря відкрили меморіал «Стіна пам'яті народній». Він присвячений загиблим на Донбасі військовослужбовцям та правоохоронцям. Стіна налічує понад 500 фото захисників України.


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо