Конгресс США погодив проект оборонного бюджету на 2019 рік. Він передбачає $250 млн на летальну зброю для України

Автор:
Степан Смишляєв
Дата:
Конгресс США погодив проект оборонного бюджету на 2019 рік. Він передбачає $250 млн на летальну зброю для України

wikipedia.org

Палата представників і Сенат США погодили компромісний проект оборонного бюджету на 2019 рік у розмірі 717 мільярдів доларів, повідомляє CNN.

В проекті врахований запит адміністрації президента США Дональда Трампа виділити Україні 250 мільйонів доларів на захисну летальну зброю, а також 6.3 мільярди доларів на збільшення кількості військ США в Європі і стримування Росії (Європейська ініціатива по стримуванню). Також законодавці підтримали план розробити боєголовку для балістичної ракети малої потужності для стримування Росії.

Документ забороняє військове співробітництво з Росією, але надає право адміністрації Трампа знімати санкції з третіх країн, що продовжують військове співробітництво з Росією. Законодавці погодились на такий крок, бо побоюються, що Росія витисне оборонну продукцію США з ринків третіх країн.

В 2018 році США нададуть Україні 200 мільйонів доларів для посилення безпеки і оборони. В квітні Україна вперше отримала від США ракетні комплекси Javelin. Цього року країні нададуть 37 установок Javelin та 210 ракет до них на 47 мільйонів доларів.


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо