Порошенко готує нову резолюцію по Криму для ООН. Вона стане вже четвертою

Автор:
Степан Смишляєв
Дата:
Порошенко готує нову резолюцію по Криму для ООН. Вона стане вже четвертою

pxhere.com

Президент Петро Порошенко доручив дипломатам підготувати нову резолюцію про Крим на наступну сесію Генеральної асамблеї Організації Обєднаних Націй, яка відкриється в вересні. Про це він написав у зверненні з нагоди Міжнародний день корінних народів світу, яке оприлюднив на Facebook.

Порошенко не розповів про що саме буде йти мова в цій резолюції, але зазначив, що вона має «зупинити будь-які спекуляції щодо статусу Криму».

#КримЦеУкраїна

Сьогодні світ відзначає Міжнародний день корінних народів світу. Для України ця дата - нагадування про долю кримських татар, які нині живуть в умовах російської окупації та переживають утиски та знущання.Україна продовжує боротьбу за деокупацію Криму, за права і свободи кримськотатарського народу. Я дав доручення дипломатам готувати нову резолюцію щодо Криму на наступну сесію Генасамблеї ООН, щоб зупинити будь-які спекуляції щодо статусу Криму. Генасамблея вже неодноразово підтримала позицію України, зокрема щодо порушення прав кримських татар, тож позиція цивілізованого світу залишається незмінною: «Крим – це Україна»!Ми робимо все, щоб наблизити той час, коли корінний народ - кримські татари - надалі плекатимуть унікальні традиції своїх предків у вільному українському Криму.

Gepostet von Петро Порошенко am Mittwoch, 8. August 2018

Це буде четверта резолюція Генасамблеї ООН по Криму. Першу вона прийняла у березні 2014 року у відповідь на анексію півострова Росією. В ній йдеться про підтримку територіальної цілісності України «у міжнародно визнаних кордонах».

Другу резолюцію Генасамблея ухвалила в листопаді 2016 року. В ній засуджена тимчасова окупація Криму Росією і підтверджується невизнання анексії. Але більшою мірою в резолюції говориться про порушення прав людини в Криму, зокрема кримських татар і інших етносів.

Третя резолюція прийнята в грудні 2017 року. Вона також концентрується на порушеннях прав людини на півострові, але більш конкретна ніж попередні. Зокрема, в ній йдеться про те, що Росія має виконати рішення Міжнародного суду в у справі про фінансування тероризму і дискримінацію, а також звільнити всіх незаконно затриманих і засуджених українців.


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо