В Одесі скасували творчий вечір нобелівського лауреата з літератури Алексієвич через погрози радикалів

Автор:
Юлія Рябчун
Дата:

В Одесі скасували творчий вечір лауреата Нобелівської премії з літератури 2015 року білоруської письменниці Світлани Алексієвич. Захід було заплановано на 20:00 8 серпня. Про це повідомили організатори зустрічі «Зелений театр» на Facebook.

За словами організаторів, «Зелений театр» вчора на протязі усього дня телефонували з погрозами. Тому було прийнято спільне рішення відмовитися від проведення творчого вечора.

Також 8 серпня, за кілька годин до виступу, Алексієвич внесли в базу даних сайту «Миротворець» за «пропаганду, націлену на розпалювання міжнаціональної ворожнечі, і маніпулювання суспільно значущою інформацією» під час виступу в Брукліні в 2016 році.

Потім письменницю видалили з «Миротворця», але Алексієвич заявила, що виступ в такій атмосфері буде для неї некомфортним.

Сегодня в 16:00, за 4 часа до выступления нобелевский лауреат Светлана Алексиевич была внесена в базу данных «Миротворец» за «пропаганду, нацеленную на разжигание межнациональной розни, и манипулирование общественно значимой информацией» в ходе выступления в Бруклине в 2016 году. Многочисленные СМИ немедленно написали об этом. Примерно в 18:30 Светлана Алексиевич была удалена из списка ресурса «Миротворец». Нобелевский лауреат дала понять, что выступление в такой атмосфере будет для неё некомфортным. Для команды Зеленого Театра также неприемлемо подвергать аудиторию и спикера любого рода рискам. Диалоги со Светланой Алексиевич отменяются, мы приносим извинения за причинённые неудобства. Пожертвования, сделанные спонсорами для организации бесплатного выступления будут возвращены.

Gepostet von Зелёный театр am Mittwoch, 8. August 2018

Скасування творчого вечора Алексієвич з обуренням сприйняли в соцмережах. Користувачі почали писати, що анонімний дзвінок з погрозами був всього один і дорікати керівництву «Зеленого театру», що вони не звернулися в поліцію.

«Те, що Алексієвич зʼявилася на «Миротворці» у день виступу в Одесі, не є випадковістю і мало на меті зрив заходу», — пише одеська журналістка Євгенія Генова.

Після вчорашнього чимало людей, і я теж, все ще намагаються зрозуміти а що це, власне, було. Питань традиційно більше,...

Gepostet von Evgenia Genova am Donnerstag, 9. August 2018

Керівник громадської організації «Рада Громадської Безпеки» в Одесі Марк Гордієнко назвав інцидент з відміною виступу «ФСБшной провокацією».

facebook.com

Сама Алексієвич заявила, що звинувачення проти неї — надумані. «Цього ніяк не може бути, оскільки моя мати — українка, народилася я в Україні, і завжди відчувала в собі українську кров», — підкреслила письменник.

Алексієвич стала першим з 1987 року російськомовним письменником, що був удостоєний Нобелівської премії з літератури.