ГПУ оскаржила закриття справи проти Кернеса

Автор:
Степан Смишляєв
Дата:

facebook.com

У четвер, 16 серпня, Генеральна прокуратура подала апеляційну скаргу на рішення Київського районного суду Полтави закрити справу проти мера Харкова Геннадія Кернеса, повідомив у Facebook прес-секретар ГПУ Андрій Лисенко.

Сьогодні, 16 серпня, Генпрокуратура встановленим порядком подала апеляційну скаргу до Київського районного суду м. Полтава на рішення цього суду про закриття справи стосовно Г. Кернеса.

Gepostet von Андрій Лисенко am Donnerstag, 16. August 2018

10 серпня суд закрив кримінальну справу проти Кернеса. Суддя Андрій Антонов мотивував це тим, що прокуратура відмовилася брати участь в процесі та дебатах. У прокуратурі заявили, що не знали, коли пройде засідання суду у справі проти Кернеса, а суддя допустив ряд процесуальних порушень.

Прокуратура Полтавської області вирішила, що рішення судді Антонова неправосудне, і відкрила проти нього кримінальне провадження. При цьому прокурорів, які не ходили на засідання, ГПУ вирішила не карати, тому що вони «своєчасно повідомили суд і своє керівництво про перебування на лікарняному». У свою чергу Рада суддів назвала неприпустимим, що чиновники лякають суддів кримінальною відповідальністю за судове рішення.

Геннадія Кернеса і двох його охоронців звинувачують у викраденні і побитті двох активістів Евромайдана — Сергія Ряполова і Олександра Кутянина в січні 2014 року. Справа проти харківського мера розглядалася в суді з травня 2015 року.