ВООЗ: В Україні рекордна кількість хворих на кір в Європі

Автор:
Олена Мельник
Дата:
ВООЗ: В Україні рекордна кількість хворих на кір в Європі

Pixabay

41 тисяча дітей та дорослих захворіла на кір в Європі за перші шість місяців 2018 року. З початку року від інфекції померло 37 людей. Про це повідомляє Всесвітня організація охорони здоров’я.

За даними ВООЗ, з 2010 року найменше європейців хворіли в 2016-му – 5 273 особи. А от у 2017 року спостерігався пік за останні 10 років – на кір захворіли 23 927 осіб.

«Ми закликаємо всі країни вдатися до негайних, широких, відповідних контексту заходів, аби зупинити подальше поширення цього захворювання. Міцне здоров’я для всіх починається з профілактичних щеплень, і, доки цю хворобу не буде ліквідовано, ми не зможемо виконати свої зобов’язання відповідно до Цілей сталого розвитку», — зазначила Регіональна директорка Європейського відділення, доктор Сюзанна Джейкаб.

Більше тисячі випадків захворювання за цей рік зафіксували в семи країнах Європи: Франції, Грузії, Греції, Італії, Росії, Сербії та Україні. У всіх цих країнах медики фіксували смерті від кору, а найбільше померлих у Сербії — 14.

Окремо ВООЗ виділяє Україну. За даними організації, тут з початку року на кір захворіли 23 000 українців.

Минулого тижня Міністерство охорони здоров’я повідомляло, що з початку 2018 року на кір в Україні захворіли 28 889 осіб, серед яких понад 17 000 дітей.

За оперативними даними Центр громадського здоров'я МОЗ України, за 32-й тиждень 2018 року на кір захворіла 771 людина –...

Gepostet von Міністерство охорони здоров'я України am Dienstag, 14. August 2018

Кір має серйозні ускладнення і може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту), інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті. Ця хвороба поширюється повітряно-крапельним шляхом, вірус залишається активним і живе в повітрі або на поверхнях протягом двох годин.

Кір називають однією з головних причин дитячої смертності в світі. За даними ВООЗ, щороку на планеті 30–40 млн дітей хворіють на кір, понад 800 тисяч помирають від самої інфекції та її ускладнень. Це означає 314 смертей на день, 13 смертей щогодини.


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо