У Криму російські силовики затримують активістів та обшукують їх будинки

Автор:
Олена Мельник
Дата:

facebook.com

Сьогодні вранці в анексованому Криму російські силовики почали затримувати місцевих активістів та проводити обшуки їх будинків. Про це повідомила організація «Кримська солідарність» на сторінці у Facebook.

Кого затримали

Російські спецслужби прийшли з обшуками в будинки активістів у місті Старий Крим.

«Біля будинку затримано батька Герая Куламетова — Зекія Куламетова, а також його сестру Ріану Куламетову, яка вела прямий ефір з місця події. Їх завели до будинку, де відбувався обшук. Тривають слідчі дії в помешканні Абдулли Якубова — бізнесмена, мецената багатьох свят, шанованої людини, багатодітного батька», — йдеться в повідомленні.

⚡️СРОЧНО!АБДУЛЛА ЯКУБОВ(Обновляется)UPD. Возле дома задержаны отец Герая Куламетова Зекий Куламетов, а также сестра...

Gepostet von Крымская солидарность am Dienstag, 4. September 2018

LIVE. Крым. г. Старый Крым, ул.Интернациональная, обыск в доме у Куламетова Зеккия!

Gepostet von Крымская солидарность am Dienstag, 4. September 2018

Також сьогодні вранці в селищі Камʼянка Сімферопольського району російські силовики прийшли з обшуком до будинку активіста Марлена Мустафаєва. За даними «Кримської солідарності», його було ініційовано ФСБ. Уранці на вулиці поставили автозак, який загогородив вхід у двір Мустафаєва. У будинку в цей момент перебувала його дочка, якій немає і двох років, а також літня хвора теща.

Причини своїх дій співробітники спецслужби не назвали. Проте, за словами дружини активіста, шукали зброю. Було вилучено документи й телефони.

О 9:30 Марлена Мустафаєва затримали силовики й відвезли на автозаці.

LIVE. Крым. Микрорайон Каменка. Обыск в доме активиста Мустафаева Марлена.Марлена Мустафаева увезли.

Gepostet von Крымская солидарность am Montag, 3. September 2018

Також зазначено, що Марлену Мустафаєву інкримінують частину 2 статті 282 Кримінального кодексу Росії — розпалювання ненависті або ворожнечі. Його привезли в російське «Головне управління МВС в Республіці Крим».

ВНИМАНИЕ! ОБЫСК!UPD_1. 9:30 Марлена Мустафаева увезли сотрудники силовых структур.По словам его супруги в доме искали...

Gepostet von Крымская солидарность am Montag, 3. September 2018

Обшуки ФСБ чинить не вперше

Російські силовики вже обшукували оселю Мустафаєва 21 лютого 2017 року, після чого активіста затримали на 10 діб. Його звинувачували в розміщенні забороненої публікації в соцмережах у липні 2014 року.

Тоді ж російські спецслужби затримали ще десять осіб, які прийшли підтримати активіста до його будинку.

«Кримська солідарність» підкреслює, що, починаючи з 17 вересня минулого року, Мустафаєва періодично викликали в російський Слідчий комітет Київського району Сімферополя для надання свідчень.

Його адвокат Маммет Мамбетов назвав це способом тиску на активістів і вказав на те, що дослідча перевірка не може тривати більше одного місяця без вагомих на те підстав.

За останній місяць російські спецслужби не перше відвідують будинки активістів, які мешкають в анексованому Криму. На початку вересня активістка Українського культурного центру Ольга Павленко виїхала з півострова на материкову частину України — після обшуків, які 29 серпня вчинили співробітники ФСБ в її оселі в Сімферополі. Жінку та членів її сімʼї російські правоохоронці запідозрили у звʼязках з «Правим сектором».