У Білому домі шукають автора анонімної статті про «опір» Трампу. WikiLeaks склав його портрет

Автор:
Анастасія Котова
Дата:
У Білому домі шукають автора анонімної статті про «опір» Трампу. WikiLeaks склав його портрет

Gage Skidmore / Wikimedia

В адміністрації президента США склали список з 12 підозрюваних у «змові» проти Дональда Трампа. Приводом стала скандальна стаття анонімного чиновника з Білого дому, у якій ішлося про існування секретної групи опору президенту США, пише The New York Times.

Скандал уже сягнув до безпрецедентного «спектаклю»: впливові американські чиновники вишикувалися в чергу і один за одним почали заперечувати свою причетність до статті. «Це не я», — сказав віце-президент США Майк Пенс. «І не я», — заявив держсекретар Майк Помпео. «І точно не я», — додав генпрокурор Джеф Сешнс.

Сенатор Ренд Пол радить змусити всіх працівників адміністрації пройти через детектор брехні. Цю ідею підтримали і помічники президента США. Співрозмовники видання також розповіли, що Трамп попросив ключових членів своєї адміністрації підписати свідчення, які можна було б використовувати проти них у суді.

Один з радників сказав, що Білий дім склав список з 12 підозрюваних, які могли б написати скандальну статтю. Чиновники також обдзвонили різні департаменти, щоб розпитати, чи ніхто з їхніх співробітників часом не є тим таємничим автором.

Внаслідок цього в Білий дім надійшла ціла купа спростувань. А чиновники найвищого рангу влаштували парад заяв через ЗМІ, у яких вони засуджують статтю про «рух опору». Однак найголовніша аудиторія, якій ці слова було адресовано, «сидить в Овальному кабінеті».

Співробітники WikiLeaks на основі лінгвістичного аналізу встановили основні характерні риси анонімного співробітника Білого дому, який написав для NYT статтю про «опір всередині адміністрації Дональда Трампа».

Аналіз показав, що з імовірністю 58% це людина старшого покоління. Швидше за все, це чоловік (ймовірність 66—87%), який дотримується консервативних поглядів (92%).

Експерти WikiLeaks закликали всі джерела, які хочуть зберегти свою анонімність, користуватися різними техніками, які заважають розкрити їхню особистість за допомогою лінгвістичного аналізу.

Пʼятого вересня в The New York Times вийшла анонімна публікація високопосадовця Білого дому, який розповів, що багато чиновників адміністрації президента прагнуть підірвати курс Трампа. Американський президент вимагає, щоб журналісти розкрили ім'я автора колонки.


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо