МОЗ і Міносвіти заборонили пускати до шкіл і садочків детей без щеплень. Це суперечить закону

Автор:
Степан Смишляєв
Дата:

Міністерство охорони здоровʼя і Міністерстоо освіти і науки закликало місцеві державні адміністрації не пускати у дитячі заклади дітей, яким не зробили щеплення, — йдеться у спільному листі відомств.

Що кажуть міністерства?

Вони стверджують, що в країні склалася «нестійка епідемічна ситуація щодо інфекційних хвороб», а від початку року майже 30 тисяч людей захворіли на кір, 13 з них — померли. «Захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію набуває загрозливого характеру, про що свідчить чергування періодів підйому і спаду захворюваності», — сказано в листі.

Через ризик масового поширення хвороб, який зростає з початком навчального року, міністерства просять забезпечити щеплення дітей та «недопущення нещеплених (при відсутності протипоказань) дітей до закладів освіти».

«Зазначена вимога передбачена у статті 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», відповідно до якої дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється», — констатують в МОЗ і Міносвіти.

Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Вони також нагадали, що до шести років дітей мають вакцинувати від гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та Хіб-інфекції. У 6-річному віці — ще раз зробити щеплення проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту.

Що сказано в законі?

Закон «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачає, що дітей приймають до шкіл, садочків та інших закладів, якщо у них є медична довідка з інформацією про щеплення. Але якщо щеплення зробили надто пізно, скликають консиліум лікарів, який вирішує, чи можна взяти дитину до закладу.

У розʼясненні МОЗ і Міносвіти в вересені 2014 року вказано, що лікарсько-консультативна комісія також має оглядати дітей, чиї батьки відмовилися від щеплень. І вона може дозволити дитині відвідувати заклад.


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо