Китайський Google привʼязуватиме запити громадян до телефонних номерів. Програма автоматично замінить дані про забруднення атмосфери

Автор:
Олександр Нечай
Дата:

Аналог відомого пошуковика Google — Dragonfly — у Китаї привʼяже пошукові запити китайських користувачів до їх особистих номерів телефонів, що має полегшити відстеження запитів окремих користувачів. Про це пише The Verge.

У чорні списки розробки Dragonfly додадуть такі терміни, як «права людини», «студентський протест» і «Нобелівська премія». Вважається, що вони можуть підвищити кількість запитів про китайського активіста і лауреата Нобелівської премії Лю Сяобо, відомого за своєю правозахисною діяльністю.

Привʼязка того чи іншого запиту до номеру телефону громадянина буде проводитися через додаток Dragonfly для Android.

Джерела також повідомили, що програма перехоплення запитів зроблена так, щоб замінити результати забруднення атмосфери і повітря на дані про дози викидів.

Google не підтверджує існування Dragonfly і відмовляється коментувати звіти про проект.

Через інтернет-цензуру в Китаї не працюють YouTube з 2009, Google Plus — з 2011, Gmail, Google maps і пошуковик Google — з 2014 року. Отримати доступ до цих ресурсів з території КНР неможливо, оскільки їх блокує «Великий китайський файрвол» (Проект «Золотий щит») — державна система фільтрації вмісту інтернету в Китаї.

Однак Google має три представництва в КНР: в Пекіні, Шанхаї і Шеньчжені. Компанія займається рекламою, розробляє обладнання і телефонну продукцію.