Порошенко зустрівся з екзархами Вселенського патріарха. Вони привезли лист від Варфоломія, який розчулив президента

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

president.gov.ua

Президент Петро Порошенко зустрівся з екзархами Вселенського патріарха архієпископом Данилом Памфілійським і єпископом Іларіоном Едмонтонським і обговорив підготовку до надання автокефалії Українській православній церкві. Про це повідомляється на сторінці президента у Facebook.

Президент зазначив, що українці «сотні років молилися за те, щоб мати єдину Українську помісну православну церкву, і Господь почув наші молитви». На його думку, така церква стане символом обʼєднання православної віри і української держави.

Зустріч з Екзархами Вселенського Патріархату

Вітаю у Києві у якості екзархів Вселенського Патріархату Його Преосвященство Архієпископа Памфільського і Західної Єпархії УПЦ в США Даніїла і Його Преосвященство Єпископа Едмонтону і Захiдної Єпархії УПЦ в Канаді Іларіона. Українці сотні років молилися, щоб мати Єдину Помісну Православну Церкву. Взори українців були спрямовані на Матір-церкву на Константинополь. Приємно, що Господь почув наші молитви. Приємно, що ми спільно пройшли цей шлях і, можна сказати, вийшли на фінішну пряму.Дякую за великий особистий внесок екзархів Вселенського Патріархату Даніїла і Іларіона, щоб Єдина Помісна Православна Церква наблизилася. Ми віримо, це точно стане можливим.

Gepostet von Петро Порошенко am Montag, 17. September 2018

Представники Вселенського патріархату заявили, що прибули для того, щоб продовжити роботу над «вже вирішеним питанням» надання автокефалії Українській православній церкві. «Ми на прямій, яка веде до фінішної лінії», — повідомив архієпископ Данило.

Він додав, що не може погодитися із заявами в деяких ЗМІ про те, що призначення екзархів розділить українське православʼя. «Навпаки. Ми приїхали для того, щоб зробити ще більше кроків до обʼєднання Української православної церкви», — підкреслив архієпископ Данило.

Екзархи передали Порошенку лист від Вселенського патріарха, в якому Варфоломій привітав українців «з вірою в процес, який приведе до духовного процвітання і незалежності України». Відповідь на звернення патріарха розчулений Порошенко пообіцяв надати до кінця сьогоднішнього дня.

7 вересня Вселенський патріархат призначив архієпископа Данила Памфілійського і єпископа Іларіона Едмонтонського своїми екзархами в Україні.

Тим часом, Київський патріархат заявив, що буде висувати кандидатуру патріарха Філарета на пост предстоятеля автокефальної Української православної церкви. В УПЦ КП не бачать іншої кандидатури «з такими якостями і досвідом управління».