Автокефалія для УПЦ: Дві православні церкви закликали Москву та Константинополь уникнути конфлікту

Автор:
Степан Смишляєв
Дата:
Автокефалія для УПЦ: Дві православні церкви закликали Москву та Константинополь уникнути конфлікту

church.ua

Александрійська і Польська православні церкви закликали уникнути конфлікту в православʼї при наданні Українській церкві автокефалії, пише «Ромфея».

Патріарх Олександрійський Феодор ІІ та митрополит Варшавський Сава підписали спільне звернення до учасників переговорів, у якому особливо наголосили, що православні церкви мають зберегти єдність.

«Закликаємо всіх, від кого залежить подолання церковних непорозумінь, пов’язаних з наданням автокефалії Українській Церкві, зробити все, що від них залежить, для уникнення конфлікту через це питання та встановлення церковного порядку на Українській землі», — підкреслили вони.

Александрійська та Польська православні церкви — помісні, тобто мають такий же статус і права, як Російська чи Константинопольська. У зверненні вони не підтримали жодну зі сторін протистояння, але й не висловилися проти автокефалії УПЦ.

Після того як Вселенський патріархат направив в Україну своїх екзархів для підготовки автокефалії, РПЦ вирішила розірвати офіційні стосунки з КПЦ, а також припинити участь у структурах під його головуванням. У РПЦ назвали єрессю претензії Константинополя на одноосібне прийняття рішень щодо автокефалії УПЦ.

Раніше патріарх Сербської православної церкви Іриней закликав Варфоломія не приймати рішення про автокефалію УПЦ самостійно.


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо