«Ісламська держава» взяла на себе відповідальність за теракт на військовому параді в Ірані. Через напад загинули 24 людини, поранено — 60

Автор:
Олександр Нечай
Дата:
«Ісламська держава» взяла на себе відповідальність за теракт на військовому параді в Ірані. Через напад загинули 24 людини, поранено — 60

wikipedia.org

Терористична організація «Ісламська держава» (ІД) взяла на себе відповідальність за напад на людей під час військового параду в Ахвазі, місті на південному сході Ірану. Про це пише Reuters.

Внаслідок нападу загинули щонайменше 24 людини, серед них 12 військових, поранено близько 60 осіб. Парад проходив з нагоди тижня «Святої оборони», присвяченого Ірано-іракської війни 1980—1988 років.

За інформацією державного агентства IRNA, поліція застрелила чотирьох чи п'ятьох нападників. Агентство ISNA повідомило, що по людях стріляли протягом десяти хвилин з парку неподалік. Нападники буди вдягнуті у військову форму.

isna.ir

isna.ir

isna.ir

isna.ir

isna.ir

Як пише агентство Mehr, Державна телерадіокомпанія назвала нападників терористами-такфиритами. Цей термін використовує іранська влада щодо членів угруповання ІД.

Міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Зариф написав у Twitter, що до теракту причетні США. «Найняті, навчені, озброєні і оплачувані іноземним режимом терористи напали на Ахваз. Серед жертв — діти і журналісти. Іран стверджує, що регіональні терористичні спонсори та їхні американські господарі несуть відповідальність за такі напади. Іран буде оперативно і рішуче реагувати на них задля захисту життів своїх громадян».

Проте Reuters пише, посилаючись на підконтрольне ІД інформаційне агентство Amaq, що відповідальність за теракт узяла на себе «Ісламська держава».


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо