Американські вчені вперше обʼєднали мозок трьох людей у мережу без операційного втручання

Автор:
Степан Смишляєв
Дата:
Американські вчені вперше обʼєднали мозок трьох людей у мережу без операційного втручання

Учені з Вашингтонського університету створили систему, яка дозволяє приймати сигнал мозку двох людей і передавати його третій без інвазивного втручання (операцій), пише N+1.

Система називається BrainNet. Сигнали мозків двох людей, яких у межах експерименту називають «передавачами», зчитують за допомогою електроенцефалограми. Потім ці результати передають у мозок третьої людини, так званого «одержувача». Для цього кору головного мозку стимулюють за допомогою коротких магнітних імпульсів.

В експерименті взяли участь 15 осіб, яких розділили на п'ять трійок. Кожній трійці необхідно було зіграти в гру, що нагадує тетріс: з'являвся квадратний блок, який можна було перевернути, щоб заповнити ряд. «Передавачі» могли бачити ряд і знали, чи потрібно перевертати блок; «одержувач» же ряд не бачив, проте приймав рішення, перевертати блок чи ні, саме він.

За допомогою розробленого інтерфейсу «одержувачам» вдалося правильно розташувати фігуру у 81,25% випадків, що значно вище за показник, можливий для випадкового попадання. Крім того, «одержувач» навчився виділяти правильну відповідь на тлі шуму: для цього вчені попросили одного з учасників-«передавачів» зумисно неправильно відповідами.

Виявилося, що реципієнта можна не тільки навчити приймати рішення на основі активності не свого мозку, але й визначати, яке з двох рішень правильне.

Методи передачі сигналів від мозку однієї людини до мозку іншої без інвазивного втручання вже розроблялися раніше, але вперше вдалося зробити подібний інтерфейс за участю більше двох осіб.


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо