В Україну йде різке похолодання. Синоптики прогнозують мороз до -12 градусів в жовтні та сніжний листопад

Автор:
Олена Мельник
Дата:

Matthew Henry / Unsplash

Синоптики прогнозують в Україні похолодання до -12 градусів у другій половині жовтня. Про це повідомили в Українському науково-дослідному метеорологічному інституті Національної академії наук, передають «Українські новини».

Зазначається, що перша половина місяця буде теплою. У першій декаді вночі буде холодно, можливі заморозки, а в другій декаді очікується підвищення температури, зокрема нічної.

Температура почне сильно знижуватися 18 жовтня. Похолодання до -4 градусів прийде з півночі. Потім температура повітря знизиться до -6...- 8 градусів у східній частині країни. Вже після 20 жовтня синоптики очікують -10...- 12 градусів.

«25 і 26-го числа температура -6...- 8. Східна частина України буде більше схильна до холодних процесів у цей час», — сказала завідувачка відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Вазіра Мартазінова.

У другій половині жовтня також прогнозують опади, однак їх середня кількість буде меншою за показники попередніх років.

У листопаді очікується відносно стійкий температурний режим із похолоданням наприкінці місяця. Також можливе випадання снігу.

Сьогодні, 3 жовтня, на горі Піп Іван в Карпатах йде сніг, а температура повітря становить -4 градуси.

Станом на 09:15 03.10.2018 на г. Піп Іван Чорногірський хмарно, невеликий сніг, вітер південно-західний 10-11 м/с. Температура повітря -4°С.

Gepostet von Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост am Dienstag, 2. Oktober 2018

Перший сніг в горах випав 24 вересня на вершині Піп Іван, де розташований пошуково-рятувальний пункт.