Після глобального зламу акаунти користувачів Facebook почали продавати в «даркнеті»

Автор:
Степан Смишляєв
Дата:

Доступ до акаунтів користувачів Facebook почали продавати на сайтах темної мережі (dark web) незабаром після зламу соцмережі, що стався минулого тижня, пише Independent.

На чорний ринок потрапили десятки акаунтів, доступ до них продають за ціною від $3 до $12 за штуку. Списки акаунтів виставляють на онлайн-платформах темної мережі, таких як Dream Market. Ці платформи використовують рейтингову систему продавців, схожу з системами легальних майданчиків, таких як Amazon і eBay. У людей, які продають доступ до акаунтів, хороші рейтинги на майданчиках цієї мережі. Тобто є висока ймовірність, що дані, які вони виставили на продаж, справжні.

Експерти з безпеки вважають, що отримавши доступ до сторінки користувача, зловмисники можуть як вкрасти особисті дані, так і шантажувати користувачів компрометуючою інформацією. Крім того, дані можуть продавати компаніям для рекламних цілей і таргетингу.

На думку експертів, оскільки такі дані користуються попитом, спроби крадіжки акаунтів будуть продовжуватися попри всі зусилля для їх захисту. «Особисті дані надзвичайно цінні в темній мережі. Поки викрадені дані будуть продаватися за високими цінами і приносити злочинцям прибуток, необхідний для здійснення атак, ... організації повинні вживати вичерпних заходів, щоб виявляти [атаки] і захищати свої мережі, пристрої і користувачів», — вважає Білл Коннер, генеральний директор компанії SonicWall, яка займається питаннями кібербезпеки.

28 вересня Facebook повідомила, що через уразливість в системі безпеки скинула паролі 90 млн користувачів по всьому світу. За даними соцмережі, хакери могли одержати доступ до більш 50 млн акаунтів. При цьому Facebook заявила, що міняти паролі користувачам не потрібно.

1 жовтня Комісія з захисту даних зажадала від Facebook надати інформацію про проблеми в захисті. Якщо в ЄС вирішать, що компанія погано захищала дані користувачів, її можуть оштрафувати на суму до $1,63 млрд.