Українські військові просунулися на 1200 метрів усередину «сірої» зони. Оприлюднено відео спецоперації

Автор:
Олена Мельник
Дата:

Фото з сайту фонду «Повернись живим»

Об’єднані сили зачистили село поблизу міста Волноваха Донецької області та просунулися на 1200 метрів усередину «сірої» зони. Про це повідомляє Операція обʼєднаних сил у Facebook і публікує відео спецоперації.

Розвідати, перевірити та унеможливити підхід ворога

Об’єднані сили провели зачистку одного з населених пунктів Волноваського району, розташованого у «сірій» зоні.Село, в якому до війни мешкало 80 осіб, упродовж чотирьох років війни залишалось порожнім.Мирні мешканці залишили його, адже окупанти, попри Мінські угоди, заходили в село, грабували хати та тримали людей в страху. Після того, як населений пункт спорожнів, бойовики ховалися в кинутих будинках і звідти обстрілювали позиції української армії. Щоб унеможливити небажані провокації, спецпризначенці Об’єднаних сил провели спецоперацію із зачистки «сірої» зони. Просунулися на 1200 метрів вперед, розмінували підходи з української сторони , виставили секрети та заслони.Сліди перебування окупаційних військ зафіксувала камера військових кореспондентів. Разом переможемо!Слава Україні!!!

Gepostet von Операція об'єднаних сил / Joint Forces Operation am Dienstag, 9. Oktober 2018

«Село, в якому до війни мешкало 80 осіб, упродовж чотирьох років війни залишалось порожнім. Окупанти, попри Мінські угоди, заходили в село, грабували хати та тримали людей у страху. Після того як населений пункт спорожнів, бойовики ховалися в кинутих будинках і звідти обстрілювали позиції української армії», — зазначено в повідомленні.

Волонтери фонду «Повернись живим» зазначають, що майже вся територія, де провели спецоперацію, замінована мінами російського виробництва, зокрема ПМН-2 — забороненими Женевською конвенцією протипіхотними.

Окрім цього, українські бійці знайшли у «сірій зоні» російські сухпайки зі вказаним місцем виготовлення — наприклад Перм і Москва, а також залишки боєприпасів Збройних сил РФ із затертими маркуваннями.