Незадовго до вибухів під Ічнею начальника арсеналу звільнили в запас

Автор:
Олена Мельник
Дата:
Незадовго до вибухів під Ічнею начальника арсеналу звільнили в запас

Гонтар Володимир / УНІАН

Начальника складу боєприпасів біля міста Ічня в Чернігівській області, де 9 жовтня вибухнули снаряди, звільнили в запас. Про це повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко.

«Підрозділи Сил спеціальних операцій у серпні місяці проводили відпрацювання усіх складів на території України з готовності до антидиверсійних завдань. За результатами керівника ічнянського складу було знято з посади, звільнено в запас без виплат», — сказав Луценко на брифінгу.

Генпрокурор зазначив, що головна версія причин НП на арсеналі біля Ічні — диверсія. Такої ж версії дотримуються слідчі у розслідуванні вибухів на складах боєприпасів поблизу Балаклії (Харківська область) та Калинівки (Вінницька область) у 2017 році.

«Готовність контрдиверсійна саме в Ічні була відсутня, про що свідчить внутрішня робота Міністерства оборони, Генерального штабу. Вони справді це встановили. Й саме за це було знято керівника. Це сталося буквально місяць-півтора тому», — заявив генпрокурор.

Пожежа на 6-му військовому арсеналі в Ічні (Чернігівська область) виникла 9 жовтня. Вогонь охопив близько третини складу, почали вибухати боєприпаси. З прилеглих населених пунктів евакуювали 12,5 тисяч осіб, багато будинків залишилися без світла та газу. Над територією складів закрили повітряний простір, також зупинили залізничне та автомобільне сполучення.

На складах арсеналу в момент початку пожежі було близько 69,5 тис. тонн боєприпасів та 18, 5 тис. тонн комплектуючих до них.

СБУ розглядає три версії того, як почалися вибухи на арсеналі: диверсія, умисний підпал з метою приховати нестачу боєприпасів і порушення правил пожежної безпеки.

В ДСНС заявили, що територію навколо військового арсеналу під Ічнею очистять від вибухонебезпечних предметів до 15 грудня.

Команда theБабеля продовжує слідкувати за розвитком подій та веде текстовий онлайн.


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо