Туреччина звільнила американського пастора Брансона. У відповідь Вашингтон може зняти санкції з Анкари

Автор:
Степан Смишляєв
Дата:

Турецький суд засудив американського пастора Ендрю Брансона до увʼязнення на три роки та півтора місяця і відразу ж звільнив його, повідомляє CNN.

Влада Туреччини заарештувала Брансона в листопаді 2016 року. Його підозрювали у шпигунстві та участі у спробі державного перевороту в країні. Прокурор просив для нього 10 років в'язниці, проте суд значно скоротив термін у вироку.

При цьому суд вирішив, що пастор вже достатньо часу провів в ув'язненні, і звільнив Брансона. «Я невинна людина, я люблю Ісуса, я люблю Туреччину», — сказав пастор перед тим, як оголосили вердикт. Йому дозволили виїжджати за кордон, і він вже вилетів до США.

Президент США Дональд Трамп привітав звільнення Брансона і висловив надію, що він незабаром повернеться додому.

За інформацією The Washington Post, звільнення пастора — частина домовленостей між Туреччиною та США. У відповідь Вашингтон обіцяє скасувати санкції проти Анкари, які ввели через справу Брансона, і не застосовувати нові обмежувальні заходи.

США два роки добивалися звільнення пастора, але, оскільки Туреччина відмовлялася це зробити, Вашингтон почав вводити санкції проти Анкари. 2 серпня 2018 року міністру юстиції Туреччини Абдулхамиту Гюлю та голові МВС Туреччини Сулейману Сойлу заборонили в'їзд до США, а їхні американські активи заморозили.

10 серпня США вдвічі підвищили мита на сталь і алюміній з Туреччини — до 20 та 50% відповідно. У відповідь 15 серпня Туреччина ввела мита на 22 найменування товарів із США, серед яких легкові автомобілі, алкоголь, листовий тютюн, рис, вугілля та електронна техніка.


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо