У Міноборони відкрили Зал памʼяті та встановили дзвін, який буде бити в памʼять про загиблих військових

Автор:
Олександр Нечай
Дата:
У Міноборони відкрили Зал памʼяті та встановили дзвін, який буде бити в памʼять про загиблих військових

Facebook / Петр Порошенко

Біля Міністерства оборони, на Повітрофлотському проспекті в Києві відкрили Зал пам'яті захисників України, повідомив в Facebook президент Петро Порошенко.

«Сьогодні ми з вами розпочинаємо нову традицію: вшанування пам'яті українських героїв. Героїв, які віддали своє життя для того, щоб жив український народ. І невипадково, що ця традиція починається у свято Покрова Святої Богородиці, в День захисників України — 14 жовтня», — сказав Порошенко.

Зал округлий без кутів, у нього два виходи. Він прикрашений вітражем у формі знака Збройних Сил України, через який у нього потрапляє світло. У залі розміщена Книга пам'яті, в ній вписані імена українських військових, яки загибли на Сході України.

На стінах Залу пам'яті — 2 532 таблички із прізвищами військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули протягом 1992—2018 років.

У будівлі Залу пам'яті облаштована церемоніальний майданчик з дзвоном пам'яті та стелою, в яку вмонтовані осколки снарядів. Цей дзвін буде бити щодня в пам'ять про загиблих воїнів. Число ударів дзвону відповідає кількості загиблих у цей день.

Цього дня припинило битися серце мужнього захисника України Михайла Рибака. Ударом Дзвону пам’яті вшановуємо українського героя. Відсьогодні і назавжди щоранку цей пам’ятний дзвін нагадуватиме нам про доблесних і відважних героїв. Вічна їм пам'ять і слава! Зала пам’яті на території Міністерства оборони України побудована на знак поваги і великої вдячності нашим полеглим героям. Вічна їм пам'ять і слава! Низький уклін родинам, де вони росли, їхнім батькам і матерям. Молимося за душі наших безстрашних воїнів!

Gepostet von Петро Порошенко am Samstag, 13. Oktober 2018

Сьогодні він дзвонив один раз за померлим 14 жовтня 2014 року військовому Михайлом Рибаком. Воїн помер у Військово-медичному клінічному центрі Південного регіону, в Одесі, від важких поранень, отриманих у бою 22 травня 2014 поблизу міста Волноваха Донецької області.

«Ударом дзвону пам'яті шануємо українського героя. Із сьогоднішнього дня і назавжди щоранку цей пам'ятний дзвін буде нагадувати нам про доблесних і відважних героїв. Вічна їм пам'ять і слава!» — додав президент.

Вхід на територію Меморіалу безкоштовний, він буде відкритий для відвідувачів до 18:00.


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо