Матіос: Арсенал під Ічнею підірвали за допомогою мобільного телефону

Автор:
Олена Мельник
Дата:

theБабель

Вибухи на військовому арсеналі під Ічнею могли здійснити за допомогою мобільного телефону. Про це головний військовий прокурор Анатолій Матіос повідомив в ефірі «112 Україна».

«Спецслужбами за дорученням військових прокурорів і слідства опрацьований величезний масив інформації. Встановлено, що в момент початку цих вибухів у зоні покриття та контролю працював мобільний термінал без IMEI-коду, тобто який неможливо ідентифікувати, єдиний на цій території», — сказав Матіос.

Слідчі вважають, що саме цей неідентифікований телефон привів у дію вибуховий пристрій на арсеналі. Тому правоохоронці відкрили нове кримінальне провадження за статтею про диверсію (ст. 113 Кримінального кодексу).

Пожежа на 6-му військовому арсеналі в Ічні (Чернігівська область) виникла 9 жовтня. Вогонь охопив близько третини складу, почали вибухати боєприпаси. З прилеглих населених пунктів евакуювали 12,5 тис. осіб, багато будинків залишилися без світла та газу. Над територією складів закрили повітряний простір, також зупинили залізничне та автомобільне сполучення.

На складах арсеналу на час початку пожежі було близько 69,5 тис. тонн боєприпасів та 18, 5 тис. тонн комплектуючих до них.

Також відомо, що незадовго до НП начальника складу боєприпасів звільнили в запас через відсутність контрдиверсійних заходів.