Саудівська Аравія почала розслідування проти генконсула в Стамбулі. Його підозрюють у вбивстві колумніста The Washington Post

Автор:
Степан Смишляєв
Дата:

Bandar Algaloud / Anadolu Agency / Getty Images

Влада Саудівської Аравії ініціювала розслідування стосовно свого генконсула в Стамбулі Мухаммеда Утайбі, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

За інформацією саудівських ЗМІ, Утайбі вже зняли з посади, проте влада поки не каже, з якими саме порушеннями повʼязано розслідування. За інформацією американських і турецьких ЗМІ, Утайбі брав участь у вбивстві саудівського колумніста газети The Washington Post Джамаля Хашоггі в будівлі генконсульства в Стамбулі.

На записі з консульства Утайбі просить «зробити це в іншому місці», на що інший голос погрожує йому розправою на Батьківщині в разі, якщо він буде заперечувати.

Хашоггі зник 2 жовтня, після того як зайшов у консульство Саудівської Аравії в Туреччині. Він вирушив туди за документами про розлучення. Саудівська Аравія наполягає, що журналіст вийшов з консульства, проте влада Туреччини стверджує, що має докази вбивства Хашоггі.