Вселенський патріархат не буде припиняти євхаристійне спілкування з РПЦ

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Константинопольский патріархат не планує розривати євхаристійне спілкування з Російською православною церквою, незважаючи на рішення РПЦ, передає Інтерфакс.

«Сповіщаємо вас про те, що Вселенський патріархат не переривав спілкування з Московським патріархатом і продовжує його молитовно згадувати в порядку, встановленому в диптиху», — сказано в зверненні екзархату російських парафій Константинопольского патріархату в Західній Європі, текст якого має агентство.

Крім того, у зверненні йдеться про те, що всі православні віряни можуть брати повну участь у літургійному житті та церковних таїнствах у парафіях Московського патріархату.

Екзархат Константинополя закликав усіх священиків, дияконів, ченців, черниць та вірних російського екзархату в Західній Європі молитися за єдність Церкви.

15 жовтня Синод Російської православної церкви оголосив про припинення євхаристійного спілкування зі Вселенським патріархатом. У РПЦ заявили, що не визнають рішень Константинополя щодо скасування акту від 1686 року про підпорядкування Київської митрополії Московському патріархату.

Також у РПЦ не визнають зняття анафеми з предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. Через це глава Російської православної церкви Кирило назвав Вселенський патріархат «розкольниками».


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо