Найстаріший тенісний турнір Вімблдон змінює правила, щоб не затягувати матчі

Автор:
Степан Смишляєв
Дата:

Facebook / Wimbledon

Починаючи з 2019 року на Вімблдонському тенісному турнірі встановлять нові правила, щоб уникнути виснажливо довгих матчів, повідомляє BBC.

Тепер якщо у вирішальному сеті рахунок буде 12:12, спортсмени будуть грати скорочену партію (тай-брейк), результат якої і визначить переможця. За старими правилами суперники продовжували грати, поки один з них не здобував перевагу в два очки.

Через це в 2018 році півфінал Вімблдону між південноафриканцем Кевіном Андерсоном і представником США Джоном Ізнером тривав 6 годин 35 хвилин. Матч скінчився з рахунком 7:6 (8:6), 6:7 (5:7), 6:7 (9:11), 6:4, 26:24 на користь Андерсона. Вирішальний сет тривав більше трьох годин. Після перемоги тенісист закликав подумати про зміну правил.

Цей поєдинок став другим за тривалістю в історії Вімблдону: у 2010 році той же Ізнер грав з французом Ніколя Маю 11 годин 5 хвилин. Американець виграв з рахунком 6:4, 3:6, 6:7, 7:6, 70:68.

Нові правила застосовуватимуть у всіх Вімблдонських змаганнях: чоловічому, жіночому, парному турнірах, змаганнях змішаних пар, юніорському турнірі та кваліфікації.