Інвалідне крісло вченого Стівена Гокінга виставили на аукціон

Автор:
Олена Мельник
Дата:
Інвалідне крісло вченого Стівена Гокінга виставили на аукціон

Jemal Countess / Getty Images

Особисті речі знаменитого британського вченого Стівена Гокінга, який помер 14 березня 2018 року, продадуть на аукціоні, повідомляє Associated Press.

Аукціонний дім Christie's виставив на торги 22 лота, зокрема одне з інвалідних крісел, наукові роботи та нагороди вченого. Одна з п'яти копій докторської дисертації на тему «Властивості всесвітів, що розширюються», написана в 1965 році, оцінюється в $130—195 тис. Стартова ціна інвалідного крісла Гокінга — від $13 до $19,5 тис.

На торги також виставили примірник науково-популярної книги «Коротка історія часу» з відбитком пальця Гокінга і сценарій одного з епізодів мультсеріалу «Сімпсони», в якому згадується вчений. На аукціоні планують продати куртку Гокінга, в якій він знявся в документальному фільмі.

Аукціон відкритий для торгів з 31 жовтня до 8 листопада.

Стівен Гокінг — один з найбільш відомих фізиків-теоретиків у світі. Він страждав на аміотрофічний склероз, був майже повністю паралізований і говорив за допомогою синтезатора мови. Вчений вивчав походження Всесвіту, зокрема теорію виникнення світу та теорію чорних дір, а також квантову гравітацію.

Стівен Гокінг помер 14 березня 2018 року у себе вдома, у місті Кембридж. Вченому було 76 років. 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо