У Харкові відпустили обвинуваченого в побитті євромайданівців. Він відбув свій термін у СІЗО за «законом Савченко»

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Дзержинський райсуд Харкова засудив харківʼянина, який брав участь у побитті учасників Євромайдану у квітні 2014 року, до пʼяти з половиною років увʼязнення, пише «Інтерфакс-Україна».

Також суд постановив, що строк відбування покарання необхідно рахувати з дня арешту обвинуваченого, тобто з 1 лютого 2016 року. З урахуванням «закону Савченко» (день попереднього увʼязнення зараховується як два дні відбування покарання), суд вирішив, що обвинувачений своє відсидів і звільнив його з-під варти.

Обвинувачений був серед людей, які напали на євромайданівців біля виходу з метро «Університет» у Харкові. Він не менше двох разів ударив ногою активіста, який впав, а потім двічі вдарив його палицею. Продовжити побиття йому завадили представники «Червоного хреста».

Під час суду обвинувачений цілком визнав свою провину. Суд врахував це, а також його каяття і те, що він частково відшкодував завдані збитки.

Потерпілий вимагва сплатити 3 тис. грн компенсації за матеріальний збиток і 20 тис. грн — за моральний. Проте суд вирішив, що він не надав достатніх доказів для підтвердження цих сум.

На початку вересня один з фігурантів справи про побиття, викрадення та тортури учасників Євромайдану, Сергій Чемес, пішов на угоду зі слідством, тому його засудили до трьох років і трьох місяців вʼязниці.

Йому зарахують термін, який він відбув в ізоляторі тимчасового утримання. Також на нього поширюється «закон Савченко». Усього в ІТТ Чемес перебував 1,5 року, а отже вже через місяць він вийде на свободу.