«Все це підстава і брехня». У соцмережах вважають, що до масового розстрілу в Керчі причетна влада, а Росляков був не сам

Автор:
Олена Мельник
Дата:

TASS \ TASS via Getty Images

Майже тиждень тому в Керчі 18-річний Владислав Росляков підірвав бомбу в їдальні Політехнічного коледжу, а потім відкрив стрілянину по студентах і викладачах. В результаті нападу загинула 21 людина, зокрема й сам Росляков, який застрелився в бібліотеці. Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу за статтею «вбивство двох і більше осіб загальнонебезпечним способом», хоча спочатку кваліфікував подію як теракт.

У соціальних мережах місцеві жителі й інші користувачі все частіше пишуть, що Владислав Росляков може бути не єдиним нападником, причетним до злочину. Також вважають, що російській владі (або місцевій, або федеральній) був вигідний напад на коледж в анексованому Криму.

Юрист-кримінолог Анна Маляр наводить коментар росіянина під YouTube-каналом Euronews щодо трагедії.

Ще декілька цікавих питань по трагедії в Керчі.1. Вчора російське слідство миттєво перекваліфікувало злочин з теракту...

Gepostet von Anna Maliar am Donnerstag, 18. Oktober 2018

«Зараз, на тлі тотальних провалів на всіх напрямках вигода від невеликої війни або, як мінімум, загальнонаціонального військового психозу занадто напрошується, як напрошуються і вигодонабувачі такого психозу. Тому, до речі, сама по собі версія причетності «державних» або «навколодержавних» терористів як мінімум не позбавлена сенсу. Теракт у Керчі в цьому плані нічим не відрізняється. Ймовірність того, що в ньому може бути зацікавлене якесь провладне угруповання (місцеве або федеральне) виглядає ненульовою, а тому повинна розглядатися поряд з екзотичними українськими диверсантами та ісламістами», — пише користувач.

Думки про те, що Росляков діяв не один, дотримується і сама Анна Маляр.

«Підозрюваний і нині покійний Росляков був не один. У масового розстрілу є вигодонабувач», — заявила вона на своїй сторінці в Facebook.

Юрист-кримінолог називає випадок «абсолютно безпрецедентним і нетиповим для РФ і анексованого Криму». І підкреслює, що в російських ЗМІ досі немає інтервʼю з родичами постраждалих і свідчень самих поранених.

Чим більше часу минає з моменту масового розстрілу людей в Керчі, тим більше я знаходжу аргументів на підтвердження...

Gepostet von Anna Maliar am Montag, 22. Oktober 2018

Деякі жителі Керчі навіть стверджують, що нападників на коледж було четверо, і відмовляються вірити повідомленням російських ЗМІ, вказуючи на відмінності в офіційних заявах щодо трагедії.

Нагадаємо, що у пʼятницю, 19 жовтня, у Керчі попрощалися з загиблими під час нападу.