Європарламент підготував резолюцію щодо Азовського моря. У ній засуджують дії Росії та пропонують призначити спецпредставника ЄС

Автор:
Степан Смишляєв
Дата:

Sergei Malgavko\TASS via Getty Images

Європейський парламент підготував проект резолюції стосовно ситуації в Азовському морі, його мають розглянути 25 жовтня, повідомлено на сайті організації.

У проекті, який погоджений усіма депутатськими групами Європарламенту, підкреслено, що в України має бути повне право користуватися Азовським морем, а перевірки і зупинки кораблів російськими прикордонниками не повинні мати політичну мотивацію.

Європарламент наголошує, що Росія незаконно побудувала міст через Керченську протоку і закликає посилити санкції проти РФ, якщо конфлікт в Азовському морі буде розвиватися. Він підкреслює, що Росія незаконно добуває нафту і газ на території України, і застерігає, що у разі, якщо РФ робитиме це і в Азовському морі, воно може перетворитися у її «внутрішнє озеро».

Європарламент вважає, що Єврокомісія має більш уважно слідкувати за розвитком подій в Азовському морі. Для цього запропоновано призначити спеціального посланця ЄС щодо Криму та регіону Донбас, який буде слідкувати також і за ситуацією в морі.

У кінці вересня в порт Маріуполя прибуло пошуково-рятувальне судно «Донбас» і морський буксир «Корець». Разом з ними прийшли два малих броньованих артилерійських катери P177 «Кременчук» і P178 «Лубни». Ці кораблі стануть основою нової військово-морської бази ВМС України в Азовському морі.

У відповідь Росія перекинула в Азовське море два сторожові катери — «Сиктивкар» і «Кізляр» для посилення берегової охорони ФСБ.