Російська компанія зі «Сколково» розробила своє літаюче таксі. Хто ще у світі розробляє аеромашини

Автор:
Олександр Нечай
Дата:

Bartini

Компанія з російського інноваційного центру «Сколково» розробила прототип аеротаксі, пишуть Kolesa.ru.

Апарат фірми Bartini обладнаний здвоєними роторами, за рахунок цього він може підніматися та сідати вертикально, як квадрокоптер, але, набравши висоту, ротори розгортаються перпендикулярно до корпусу, і таксі вже летить як літак. За словами розробників, апарат може розганятися до 200 км/ч і брати на борт до чотирьох осіб. Обіцяють, що повітряне таксі буде саме знаходити та підбирати пасажирів, планувати маршрут і заряджатися.

Коштує один апарат 7 мільйонів рублів, на ринок його планують вивести до 2020 року. Прототип апарату в масштабі 1 : 2 вже зробив декілька тестових польотів.

Аеротаксі намагаються створити багато великих компаній, включаючи Toyota, Airbus і Uber, проте до повноцінної експлуатації ще не дійшов ніхто. У 2017 році німецький стартап Volocopter, інвестором якого є концерн Daimler, випробував прототип безпілотного таксі в Дубаї. Він піднявся на висоту 200 метрів і провів у повітрі пʼять хвилин.

У липні 2018 року в Каліфорнії представили «літаючий автомобіль» BlackFly. Ця машина поки може літати лише на 40 км, з максимальною швидкістю 100 км/год. А в лютому перший політ здійснило літаюче таксі Airbus Vahana. Творці обіцяють, що до експлуатації машина буде готова вже до 2020 року і може піти у серійне виробництво.