Данія відкликає посла з Ірану. Тегеран звинувачують у підготовці вбивства на території країни

Автор:
Степан Смишляєв
Дата:
Данія відкликає посла з Ірану. Тегеран звинувачують у підготовці вбивства на території країни

Прес-служба Кабінету міністрів України

Данія вирішила відкликати свого посла з Ірану для консультацій через те, що іранські спецслужби готували вбивство на території країни, повідомляє данська телерадіокомпанія DR.

За словами прем'єр-міністра Данії Ларса Расмуссена, Копенгаген звернутися до партнерів з Європейського союзу з пропозицією ввести санкції проти Ірану. Ці рішення озвучили після того, як Служба безпеки і розвідки Данії повідомила, що іранські спецслужби готували вбивство на території країни.

Вбити збиралися лідера данського відділення угруповання «Арабський рух боротьби за визволення Ахваза». Підозрюваний у нападі — громадянин Норвегії іранського походження — був заарештований 21 жовтня. Він відмовився визнати провину. Тегеран також заперечує звинувачення у підготовці нападу.

На початку жовтня Франція звинуватила Іран у підготовці теракту на своїй території й заморозила рахунки управління внутрішньої безпеки Міністерства інформації Ірану та двох його громадян — Ассадоллаха Асаді і Сайеда Хашемі Могадама. 22 вересня бойовики здійснили напад на військовий парад в Ахвазі на південно-сході Ірану. Загинули щонайменше 24 людини, включаючи 12 військових, поранено близько 60 осіб. Відповідальність за напад взяли на себе «Ісламська держава» та іранський опозиційний рух «Національний опір Ахваза».


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо