«У кабінетах кепкують над тими, кого немає в списку». Як політики та соцмережі відреагували на санкції Росії

Автор:
Олена Мельник
Дата:

У четвер, 1 листопада, Росія запровадила економічні санкції проти 322 громадян України та 68 компаній. Обмеження передбачають блокування активів українців у РФ і заборону виведення капіталу. Вони торкнулися депутатів Верховної Ради, міністрів, суддів Конституційного суду, чиновників адміністрації президента, власників великих українських підприємців та промислових компаній.

У Кремлі заявили, що санкції стали дзеркальною відповіддю на «недружні дії України щодо громадян і юридичних осіб Російської Федерації». Йдеться про санкції Служби безпеки, Кабміну та Ради національно безпеки і оборони у зв’язку з анексією Криму та агресією на Донбасі.

До нових обмежень з боку Росії користувачі соцмереж, серед яких і чимало українських політиків та блогерів, поставились досить скептично. Не обійшлося й без сатиричних жартів.

Як відреагували учасники санкційного списку?

Нардеп від фракції «Блок Петра Порошенко», глава української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи Володимир Арʼєв вважає, що санкції на нього не вплинуть.

«Ні, сам список ок. Чи вони справді вважають, що це мене зачепить? Ні рубля, ні майна в РФ, ні бізнесу. Невʼїздний в той мордор з 2008. Знову санкції за дитячим принципом «сам дурак», — написав він у Facebook.

Ні, сам список, ок. Чи вони справді вважають, що це мене зачепить? Ні рубля, ні майна в РФ, ні бізнеса. Нев‘їздний в той...

Gepostet von Volodymyr Ariev am Donnerstag, 1. November 2018

Віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко, яка представляє Україну на переговорах Тристоронньої контактної групи стосовно Донбасу, не побачила у санкційному списку нічого нового, оскільки «всім підприємствам і так давно перекрито вхід на російський ринок».

«Перших осіб держави в санкційні списки не вносять. Це неможливо. Але в цілому — це санкційний список Порошенка. Всі його дипломати і міжнародні радники ( Єлісєєв у тому числі), представники мінських груп (Демченко), яскраві представники БПП, лідери кримських татар, уся команда президента — там», — заявила Геращенко.

Журналісти просять коментар щодо « санаційного списку». Ну, по- перше, я давно нев‘іздна в РФ, тому мені їх ці списки...

Gepostet von Iryna Gerashchenko am Donnerstag, 1. November 2018

А от координатор групи «Інформаційний спротив», нардеп Дмитро Тимчук відверто жартує з російських обмежень.

«А я тільки зібрався купити «Газпром» і взяти в оренду Спаську вежу Кремля. Тепер шиш. Яке горе, яке горе», — пише він.

Ну вот, правительство РФ внесло меня в санкционный список...

Gepostet von Dmitry Tymchuk am Donnerstag, 1. November 2018

Потрапив під санкції оголошенні керівництвом Російської федерації щодо громадян та організацій України. Вважаю це визнанням заслуг у війні з російською агресією. Ми переможемо!

Gepostet von Volodymyr Viatrovych am Donnerstag, 1. November 2018

Россия ввела против меня санкции!Если посмотреть на историю России, ее единственным союзником была не «армия и флот»,...

Gepostet von Алексей Гончаренко am Donnerstag, 1. November 2018

Россия ввела санкции против 68 юридических и 322 физических лиц. Ожидаемо, что моя фамилия там находится под номером...

Gepostet von Антон Геращенко am Donnerstag, 1. November 2018

Кремль включив мене до санкційних списків. Посміхаюся і уявляю, як зараз на Банковій оперативно складаються нові...

Gepostet von Юлія Тимошенко am Donnerstag, 1. November 2018

І як тепер свої відсотки з Газпрома зняти?) Таки визнання - потрапити під російські санкції). Заводів, газет, параходів...

Gepostet von Вікторія Сюмар am Donnerstag, 1. November 2018

Налякали їжака голою ср#кою! В мене та моїх рідних ніколи не було і немає на території Російської Федерації жодного...

Gepostet von Ігор Мосійчук am Donnerstag, 1. November 2018

Російський агресор наклав санкції на суддів Конституційного Суда Украіни! Почесно!

Gepostet von Василь Лемак am Donnerstag, 1. November 2018

Россия внесла меня в санкционный список. С таким же успехом они могли внести меня в список тех, кому запрещается прыгать...

Gepostet von Borislav Bereza am Donnerstag, 1. November 2018

Налякали їжаків голим задом! На мою думку це єдиний можливий коментар, який можна дати щодо російських санкцій проти України.

Gepostet von Олександр Турчинов am Donnerstag, 1. November 2018

Що кажуть ті, кого санкції не стосуються

Відомий український журналіст і блогер Денис Казанський вважає, що Росія запровадила санкції для створення інформаційного шуму, адже у більшості людей зі списку немає в РФ ні рахунків, ні бізнесу.

«Вишенька на торті. У списку санкцій є Юлія Тимошенко та її найближчі соратники з «Батьківщини», але чомусь немає ні Ігоря Кононенка, ні Петра Порошенка, який взагалі, за логікою, мав би цей список очолювати. Ось уже де можна розгулятися конспірологам. З олігархами теж явна шиза», — зазначає журналіст і дивується, що у списку немає Коломойського, Тарути та Ахметова.

Российское правительство опубликовало полный санкционный список украинских политиков и бизнесменов. Всего 322 фамилии....

Gepostet von Денис Казанский am Donnerstag, 1. November 2018

Дивними санкції здаються і шеф-редактору УНІАН Михайлу Ганницькому.

«Росія прогнозовано ввела санкції, які взагалі не чіпляють Україну… Вважаю, особливо злякався санкцій Путіна «Черкасигаз». Напевно, проти них усю гру й затівали, решта фігурантів списку — прикриття», — іронічно зазначив він.

россия прогнозируемо ввела санкции, которые вообще не цепляют Украину. Крымский титановый бизнес Фирташа гипотетически...

Gepostet von Mykhailo Gannytskyi am Donnerstag, 1. November 2018

Додамо, що під обмеження РФ потрапили також швейцарська компанія Ferrexpo, до якої входять кілька виробників залізної руди на Полтавщині, а також дві британські компанії: Toledo Mining та EastOne Group.

У Кремлі також пояснили, чому не внесли Петра Порошенка до санкційного списку.