Російська партія просила Путіна помилувати режисера Сенцова. У Кремлі відмовили

Перегляди:
1818
Автор:
Олена Мельник
Дата:
Російська партія просила Путіна помилувати режисера Сенцова. У Кремлі відмовили

Російська партія «Яблуко» зверталася до президента РФ Володимира Путіна з проханням помилувати українського політвʼязня Олега Сенцова. Але в Кремлі відповіли, що не будуть розглядати це питання без особистого звернення режисера, повідомлено на сайті російської політсили.

«Право помилування — виняткова прерогатива президента, конституція Росії не обмежує президента в цьому праві. Закликаємо не боятися здійснити цей крок, надзвичайно важливий з гуманітарного, правового та політичного погляду», – так вирішили звернутися в партії до Путіна на її засіданні 28 вересня, коли йшов 139 день голодування Олега Сенцова.

У відповіді на це у президента РФ заявили, що процедура помилування починається з особистого клопотання засудженого, який звертається до президента країни через адміністрацію виправної установи. Надалі клопотання, поряд з іншими матеріалами, надають у комісію з питань помилування на території субʼєкта РФ, де приймається попереднє рішення про доцільність помилування.

Голова партії «Яблуко» Емілія Слабунова вважає, що така відповідь Кремля говорить про те, що Путін знімає з себе відповідальність за вирішення «дуже важливого політичного і, найголовніше, гуманітарного питання —збереження життя людини», яку звинуватили за політичними мотивами.

У серпні 2015 року російський суд призначив покарання для українського режисера Олега Сенцова — до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням в організації терактів в анексованому РФ Криму. Він свою провину не визнає, а 14 травня почав голодувати. Активіст голодував 145 днів і вимагав, щоб влада Росії звільнила 64 українських політвʼязні.

Через погіршення здоровʼя українець вирішив припинити голодування з 6 жовтня.

29 жовтня заступник голови Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) Росії Валерій Максименко заявив, що після припинення голодування Сенцов набрав 10 кілограмів.

Сам Сенцов повідомив, що почувається краще, ніж місяць тому.


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо