У Києві демонтують меморіал Героям Небесної Сотні

Автор:
Олена Мельник
Дата:

Facebook / Maidan Museum

У Києві почали демонтаж меморіалу Героїв Небесній сотні, щоб слідчі змогли провести експертизи у справі Майдану, повідомляє Національний музей Революції Гідності.

«Ідуть господарські роботи на правій частині алеї Героїв Небесної Сотні, неподалік від верхнього виходу зі станції метро “Хрещатик”», — йдеться в повідомленні.

Раніше родини героїв «Небесної сотні» погодилися на те, аби перенести тимчасовий меморіал.

Ділянку поблизу каплиці наблизять до стану, в якому вона була під час розстрілів. Перемістять металевий меморіал із портретами героїв і деревʼяний хрест, оскільки вони перекривають простір, потрібний для слідчих дій. Експерти мають з’ясувати, звідки силовики розстрілювали демонстрантів у лютому 2014 року.

Нарешті, розпочалося давно заплановане переміщення тимчасового меморіалу в бік каплиці. Тепер Генпрокуратура отримає...

Gepostet von Національний музей Революції Гідності • Maidan Museum am Mittwoch, 7. November 2018

Експеримент триватиме щонайменше 16 днів. Після його закінчення планують побудувати меморіал Героїв Небесної Сотні за проектом українських архітекторів.

Під час протестів на вулиці Інститутській у Києві наприкінці лютого 2014 року було вбито понад 100 осіб, яких згодом назвали «Небесною сотнею». Частину вулиці, де відбувалися розстріли майданівців, перейменували на їх честь.