Кличко: У Смілі та Шепетівці ввели НС через відсутність опалення. У «Нафтогазі» звинувачують місцеву владу в бездіяльності

Автор:
Степан Смишляєв
Дата:

Володимир Шуваєв / «Бабель»

Мер Києва Віталій Кличко як голова Асоціації міст України звернувся до президента Петра Порошенка з проханням втрутитися в ситуацію з опаленням у кількох містах. Про це повідомляє прес-служба Київської міської держадміністрації (КМДА).

Кличко заявив про зрив опалювального сезону цілком або частково в містах Сміла (Черкаська область), Кривий Ріг (Дніпропетровська область), Шепетівка (Хмельницька область). «Газ у містах, де сьогодні мерзнуть люди, не дає НАК «Нафтогаз». Ми в Києві цю історію з відсутністю газу пройшли і врегулювали її. Але я знаю, як це непросто. І нас ця проблема торкнулася влітку. Сьогодні ж тисячі людей мерзнуть!», — обурився він.

За словами мера Києва, керівництво «Нафтогазу України» займає «недержавну позицію». «І тому я звертаюся до президента, до уряду невідкладно втрутитися в цю ситуацію», — сказав Кличко.

Глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв у коментарі theБабелю підтвердив, що є проблеми з теплопостачанням Сміли, Шепетівки, Кривого Рогу і Херсона, проте «Нафтогаз» готовий домовлятися з місцевою владою в правовому полі.

За словами першого заступника голови «Нафтогазу» Сергія Переломи, ситуацію в Смілі спровокувала бездіяльність органів місцевого самоврядування та компанії, яка відповідає за теплопостачання. «Через цю бездіяльності страждають жителі міста. Це неприпустимо. Ситуація повинна бути вирішена, але на жаль зусиль тільки «Нафтогазу» недостатньо», — зазначив він.

«Нафтогаз» просить владу Сміли документально підтвердити, де основні засоби, які забезпечують городян теплом, хто за них відповідає і «хто буде відповідати за безпеку газопостачання». «Якщо відбулася зміна теплопостачальника, то згідно зі ст. 22 Закону України про теплопостачання він має стати правонаступником за борговими зобовʼязаннями, які «напрацювала» попередня теплопостачальна організація. Це 85 млн грн», — зазначив Перелома.

Він підкреслив, що саме Смілянська міськрада ухвалила рішення надати в оренду приватній організації комунальне підприємство, яке відповідає за теплопостачання, і тепер повинен зʼявитися правонаступник боргових зобовʼязань. Перелома додав, що борги можна не сплачувати відразу — достатньо укласти договір на реструктуризацію на 5 років, і «якщо будуть виконані норми закону, укладення договору займе години».

Причина відсутності опалення в Смілі – бездіяльність органів місцевого самоврядування та теплопостачальника

Причина відсутності опалення в Смілі – бездіяльність органів місцевого самоврядування та теплопостачальника. Минулого опалювального сезону були ті ж самі проблеми. За рік нічого не змінилось. Через цю бездіяльність страждають мешканці міста. Це неприпустимо. Ситуація має бути вирішена, але, на жаль, зусиль лише Нафтогазу недостатньо.Тепловик має виконати умови діючого законодавства, щоб у Нафтогаза з’явилась законна можливість надати номінації. Нафтогаз не має такої компетенції, як самостійно визначатись коли застосовувати ті чи інші норми законодавства. Ми просимо місто виконати норми закону:1. Документально підтвердити де знаходяться основні засоби, які забезпечують містян теплом. Хто їх хазяїн, хто за них відповідає? Хто буде відповідати за безпеку газопостачання?2. Якщо відбулась зміна теплопостачальника, то відповідно до ст 22 Закону України про теплопостачання він має стати правонаступником за борговими зобов’язаннями, які «напрацювала» попередня теплопостачальна організація. Це 85 млн грн. Ми не говоримо про те, що борги необхідно одразу сплатити. Треба стати правонаступником боргових зобов’язань. Після цього можна укладати договір на реструктуризацію на 5 років.Позиція «ми не будемо платити за попередників» - нечесна. Смілянська міська рада прийняла рішення надати в оренду приватній організації комунальне підприємство. Саме смілянська влада 7 років не контролювала як експлуатуються ці основні засоби, як працює підприємство, стан розрахунків. Якщо будуть виконані норми закону, укладання договору займе години.#зима2019

Gepostet von Нафтогаз України - Naftogaz am Montag, 12. November 2018

У понеділок, 12 листопада, міськрада Сміли запровадила надзвичайний стан через відсутність опалення. Без тепла залишилися не лише житлові будинки, але й лікарні, дитячі садки і школи 80-тисячного міста. Навчальні заклади закриють на невизначений час. Така ж ситуація виникла у Шепетівці, там призупинили навчання в чотирьох школах. Мер міста Михайло Полодюк закликав людей вийти на акцію протесту проти дій «Нафтогазу». Залишається без тепла і частину Кривого Рогу.