Екс-голові ДФС Продану заочно повідомили про підозру в незаконному збагаченні

Автор:
Олена Мельник
Дата:

Мусієнко Владислав / POOL / УНІАН

Колишньому в. о. голови Державної фіскальної служби Мирославу Продану заочно повідомили про підозру у незаконному збагаченні, інформує Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП).

Справу проти нього розслідують за ст. 368-2 КК (незаконне збагачення службовою особою, яка займає відповідальне становище). Злочин карається строком від 2 до 5 років з конфіскацією майна.

ПРО ДЕРЖАВНУ ФІСКАЛЬНУ СЛУЖБУ15.11.2018 року колишній виконуючий обов’язки Голови Державної фіскальної служби України...

Gepostet von Спеціалізована антикорупційна прокуратура am Freitag, 16. November 2018

Зазначається, що Продана до САП викликали двічі — на 8 та 15 листопада. Але чиновник так і не з’явився в прокуратуру і не повідомив, де саме перебуває.

«Опубліковані в соціальній мережі заяви про перебування за кордоном на лікуванні не знайшли свого підтвердження. Незважаючи на виклики та запити прокурорів, суб’єктом та його захисниками дотепер не повідомлено ні місця [адреси] перебування, ні назви медичного закладу, де, згідно інформації з соцмережі, він перебуває на лікуванні», — зазначили в САП.

15 листопада прокурор підписав письмове повідомлення про підозру Продану.

У чому його підозрюють?

Екс-посадовця підозрюють у тому, що він з липня 2016 до червня 2018 року привласнив понад 89 млн грн. За ці гроші він придбав:

- 2 квартири у елітній столичній новобудові вартістю 6,7 млн грн;

- два будинки в Туреччині вартістю 78 млн грн;

- три автомобілі представницького класу, загальною вартістю 3,4 млн грн.

Також слідство перевіряє, чи причетний чиновник до придбання інших об’єктів нерухомості в Києві та люксових автомобілів.

Продана втретє викликають у САП 20 листопада на 10:00.

  • Продан пішов у відставку з посади в. о. голови ДФС за власним бажанням 5 вересня.
  • 13 листопада журналіст Євген Плинський заявив, що Продан втік з України. Сам чиновник повідомляв у Facebook, що перебуває на лікуванні за кордоном.
  • Раніше ЗМІ повідомили, що Продан придбав курортний комплекс у Туреччині і не вніс відповідні дані до своєї декларації. За інформацією ЗМІ, нерухомість, імовірно придбана в Туреччині Проданом, оцінюють у більш ніж $562 тис.