НАБУ: Співробітники бюро, яких назвав головний рабин, не стежили за синагогою

Дата:
НАБУ: Співробітники бюро, яких назвав головний рабин, не стежили за синагогою

Малолєтка Євген / УНІАН

У Національному антикорупційному бюро спростували заяву головного рабина України Моше Реувена Асмана про те, хто саме стежив за центральною синагогою в Києві.

«Співробітники, чиї прізвища були озвучені рабином, на опублікованому відео не зафіксовані. Ніяких дій щодо синагоги або єврейської громади ці співробітники не здійснювали», — заявили theБабелю в прес-службі НАБУ.

Що сталося?

У кінці жовтня Моше Реувен Асман заявив, що за центральною синагогою в Києві стежить НАБУ, і це не перший випадок негласного збирання інформації з боку бюро. За його словами, у синагозі знайшли прослуховуючий пристрій, а детективи використовували транспорт із підробленими номерними знаками. Центральна синагога Києва звернулася до правоохоронних органів України та Ізраїлю.

У бюро спростували інформацію про стеження і заявили, що працюють з вищими посадовими особами, незважаючи на їх належність до релігійних або будь-яких інших громад.

А хто ж стежив?

15 листопада Моше Асман назвав імена і прізвища співробітників НАБУ, яких зловили на стеженні. «Використовуючи метод розпізнавання осіб і образів новітньою системою ANYVISION, було встановлено, що представлені фото з імовірністю 99,97% відповідають таким громадянам: Корбан Ярослав Ігорович... і Данчишина Ірина Миколаївна», — заявив головний рабин.

У відповідь у НАБУ заявили, що за синагогою стежили співробітники іншого українського правоохоронного органу, проте не розкрило ніякої інформації про них «для збереження довіри до правоохоронної системи».


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо