У Києві поліція затримала помічника Надії Савченко. В сутичках постраждала прес-секретар нардепа

Автор:
Ольга Подчекаєва
Дата:

У Києві спецпризначенці затримали помічника народного депутата Надії Савченко Валерія Місійка. Про це theБабелю повідомила прес-секретар Савченко Тетяна Проторченко. Вона додала, что через кілька годин Місійка відпустили з відділку без пояснень.

За словами Проторченко, все це сталося близько 14-ї години, після акції на підтримку Надії Савченко, що цієї неділі відбувалася не на Майдані Незалежності, як зазвичай, а на Михайлівській площі.

«Хлопці йшли, до них підійшли силовики, без шевронів, почали чіплятися. Валерій поводився адекватно й не провокував, це все є на відео, але силовики почали шматувати Валерія, потім набігли ще, повалили на землю, били ногами», — зазначила Тетяна Проторченко.

За її словами, відео інциденту пізніше викладуть у мережу. Проторченко зауважила, що Місійко показував посвідчення помічника нардепа, але марно. Вона також повідомила, що її вдарив один з правоохоронців — «рукою без рукавички, в скроню».

Проторченко подала заяву до Шевченківського відділку поліції, а також пройде медичне обстеження.

Друзі, ця тварина мене щойно вдарила! Затримано, без жодних причин, Валеру Місійко, Юру Худіна!!!

Gepostet von Тетяна Проторченко am Sonntag, 18. November 2018

«Це було щось на зразок пізнього Януковича», — констатувала Проторченко.

Зараз біля Шевченківського відділку

Gepostet von Тетяна Проторченко am Sonntag, 18. November 2018

Відео того, що відбувалося, виклала в мережу ще один помічник нардепа Надії Савченко Ірина Юзик.

Київ. Щойно після мирної акції на Михайлівській площі поліція без пояснень жорстко затримала мого колегу, помічника народного депутата Надії Савченко Валерія Місійко. Він йшов по Майдану, спустився з Михайлівської. Поліції підійшло до нього чоловік 10, оточили. На аргументацію : треба встановити особу, він пред'являв посвідчення помічника. Ми були поруч, на сусідній вулиці, швидко підбігли, жодних пояснень поліція не надавала ні нам, ні йому. Затримували із застосуванням фізичної сили - тягнули по асфальту, били, штовхали людей поруч, пригнали окремий підрозділ силовиків, Валерія повалили на асфальт, Тетяна Проторченко вдарили у голову, нас з Юлія Соловйова та Віра Савченко просто відшовхунули на землю. Також затримали Юра Худин, так, до компанії.Силовики хочуть крові, це було помітно ще з Михайлівської площі...Далі буде...

Gepostet von Iryna Yuzyk am Sonntag, 18. November 2018

Валерій Місійко є помічником Савченко на громадських засадах.

У поліції поки не коментують причини затримання.