Інопланетянам у 1977 році надіслали золоту платівку з фото і даними про людей. Але через 40 років її важко розшифрувати навіть на Землі

Дата:

У 1977 році в космос запустили американський космічний апарат «Вояджер», який повинен був дослідити далекі планети Сонячної системи. На його борту розмістили золоту платівку із зашифрованою інформацією, пише TJ. Це зробили для того, щоб інопланетяни могли отримати дані про людство, місце розташування Землі, фотографії та звуки природи.

За розрахунками вчених, після закінчення місії «Вояджер» покине Сонячну систему і вирушить у міжзоряну подорож, де може потрапити до інших розумних цивілізацій. Для розшифровки звуку інопланетянам буде достатньо підібрати правильну швидкість обертання платівки (голку науковці теж доклали), а от із графічною інформацією все набагато складніше.

У 1977 році в NASA не було можливості використовувати традиційні формати JPEG або TIFF і перенести зображення на платівку, тому вчені винайшли власний метод. Вони знімали кадр на телекамеру, а потім перетворювали відеосигнали в аудіохвилі. Щоб подивитися знімки, інопланетяни повинні здогадатися, як зробити зворотний процес.

Навіть 40 років потому журналістам The Verge довелося використовувати кустарний метод з Excel-таблицями і Python-скриптом. З їх допомогою звуковий сигнал перетворили в табличний вигляд з цифрами. Отримане значення пофарбували в різні кольори і тоді змогли побачити зображення.


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо