«За меморіал, а не фуд-корт». Родини героїв Небесної сотні нагадали імена загиблих у Будинку профспілок

Автор:
Олена Мельник
Дата:

Sasha Maksymenko / Flickr

Родини героїв Небесної сотні проти відкриття фастфуду міжнародної мережі KFC та інших розважальних закладів у Будинку профспілок на Хрещатику, який впродовж місяців був «центром і серцем протесту» активістів Євромайдану. Заява сімей загиблих учасників Революції Гідності опублікована на сторінці у Facebook.

«Вважаємо, що на місці великої трагедії не є доречними ресторани та розважальні заклади, адже саме ця будівля об’єктивно є частиною нашої новітньої історії — нашої боротьби за незалежність. Ми підтримуємо та поважаємо бізнес-ініціативи та приватну власність, але вважаємо, що для народу України так само важлива й історична пам’ять. Зокрема, пам’ять про загиблих на Майдані», — йдеться у зверненні.

Родини героїв «Небесної сотні» нагадали імена тих, хто загинув у пожежі в Будинку профспілок, бо не зміг вибратися з вогню.

Відкрите звернення родин Героїв Небесної Сотні про фастфуд в Будинку Профспілок Будинок Профспілок на Майдані...

Gepostet von Громадська Організація «Родина Героїв Небесної Сотні» am Donnerstag, 22. November 2018

Це Володимир Петрович Топій із села Вишня Городоцького району Львівської області. Його обвуглене тіло знайшов син у Будинку профспілок, офіційна експертиза підтвердила, що це і є його батько. Володимиру Петровичу було майже 60, на Майдані він входив до 12 сотні. Коли в Будинку профспілок почало горіти, дружина Леся просила чоловіка бігти до Михайлівського собору, але той вирішив чинити спротив до кінця — і не встиг врятуватися.

Другий загиблий — 25-річний Олександр Іванович Клітинський із села Чернелівці Деражнянського району Хмельницької області. Його довго не могли ідентифікувати. Востаннє побратими бачили Олександра в охопленому вогнем Будинку профспілок у ніч на 19 лютого, хлопця було зазначено у списках зниклих і поховано без імені на Аскольдовій могилі. Проте ДНК-експертизи підтвердили, що загиблий у пожежі — саме Олександр Клітинський.

«Нагадуємо також, що ще мінімум семеро із 16 загиблих в ніч із 18 на 19 лютого 2014 року були вбиті або смертельно поранені по периметру Будинку профспілок під час так званої антитерористичної операції силовиків, яку оголосив Віктор Янукович», — підкреслено в заяві.