«Пишаюся кожним із вас». Командувач ВМС написав листа захопленим Росією морякам

Автор:
Олена Мельник
Дата:

Адвокати передають кожному українському моряку, захопленому російськими прикордонниками в Керченській протоці, лист командувача Військово-морських сил України Ігоря Воронченка. Про це повідомив спецкор «Нової газети» Антон Наумлюк на своїй сторінці в Facebook. Журналіст оприлюднив текст листа.

«Ви діяли законно, професійно, згідно з нормами міжнародного морського права та чинних договорів. Я пишаюся кожним із вас. Дякуємо за відданість Батьківщині і знайте, що ми робимо все для вашого повернення до родин, які чекають зустрічі з вами», — пише Воронченко.

Через адвокатов, Эдем Семедляев и других, кто защищает украинских моряков, захваченных российскими пограничниками в...

Gepostet von Anton Naumlyuk am Dienstag, 27. November 2018

Він каже, що розуміє, як зараз важко полоненим. За його словами, всі військові моряки ВМС з розумінням ставляться до так званих свідчень, які росіяни намагаються отримати під час допиту. «Адже методи роботи спецслужб РФ ні для кого не є секретом».

Воронченко зазначає, що Україна докладає всіх можливих зусиль для звільнення моряків з полону, включно з залученням світової громадськості.

«Закон, право на нашому боці, і це розуміє весь світ. Відчувати страх — це нормально. Головне вірити в свою силу духу, берегти гідність і розуміти, що за вами стоїть вся України, весь цивілізований світ», — звертається до полонених моряків командувач ВМС.

  • Раніше в мережі показали відео, записане ФСБ РФ, на якому кілька українських моряків з захоплених РФ суден заявляли про нібито «визнання вини».
  • ВМС України заявили, що на полонених українських моряків тиснуть на допиті та змушують говорити неправду. Командувач ВМС Ігор Воронченко звернув увагу, що двоє військовослужбовців на записі є вихідцями з Криму і їх батьки мешкають на анексованому півострові, у звʼязку з чим на них буде чинитися тиск.