ФСБ намагалася впровадити в Україну своїх агентів під виглядом священиків

Перегляди:
1244
Автор:
Ольга Матвєєва
Дата:

Пресс-служба Президента Российской Федерации

Федеральна служба безпеки Росії намагалася завербувати українця як розвідника, щоб він збирав дані під виглядом ченця. Про це йдеться в повідомленні СБУ на офіційній сторінці у Facebook.

Українець родом з Чернівців проживав у Криму. Після анексії півострова ним зацікавилися російські спецслужби через його проукраїнську позицію. Він жив як послушник на території одного з монастирів. ФСБ вирішили використовувати його по релігійній лінії. За їх задумом, йому потрібно було виконувати розвідувальні завдання на території України.

Аби чоловік став більш зговірливим, спецслужби помістили його на примусове лікування у психіатричну лікарню. Через кілька місяців йому вдалося вийти на волю і повернутися на материкову Україну.

Також було встановлено, що одного з росіян ФСБ планувала використовувати для виконання спеціальних завдань у мусульманському середовищі на території РФ і України.

Для цього чоловік повинен був пройти «курс молодого бійця» в освітніх установах релігійної спрямованості Близького Сходу або Південної Азії. Після відмови його заарештували за звинуваченням у поширенні наркотиків. Пізніше йому знову запропонували співпрацювати. Він відмовився і терміново покинув Росію. Зараз він сподівається отримати статус біженця і залишитися жити в Україні.

Вербування громадян спецслужбами РФ

Російські спецслужби продовжують практику «внєдрєнія» в Україні своїх агентів під виглядом псевдоцерковників. При цьому віросповідання та конфесійна приналежність не має для них ніякого значення. Наші контррозвідники викрили один із механізмів спецслужб РФ із вербування таких «місіонерів».У цей спосіб до вчинення державної зради співробітники «кримської філії» ФСБ змушували чернівчанина, який до березневих подій 2014 року мешкав у Криму. Через відкриту проукраїнську позицію ним досить швидко зацікавились ворожі спецслужби. До того ж чоловік був прислужником в одному з монастирів, тому «таваріщі» вирішили використати його за релігійною лінією. Розвідувальні завдання на території України він мав виконувати під виглядом монаха. А щоб чоловік став більш зговірливим, то продовжувачі традицій КДБ, за звичкою, помістили його на примусове лікування до психіатричної лікарні. Через кілька місяців чоловіку все ж вдалося звільнитися та повернутися на материкову Україну.Не шкодують в Росії і власних громадян. Ми встановили, що одного зі своїх співвітчизників феесбешники планували використати для виконання спеціальних завдань у мусульманському середовищі на території РФ та України. Для цього чоловік мав пройти «курс молодого бійця» в освітніх закладах релігійної спрямованості Близького Сходу або Південної Азії. Після відмови його певний час тримали під вартою за звинуваченням у розповсюдженні наркотиків. Після повторної пропозиції конфіденційного співробітництва росіянин поспіхом покинув країну. Зараз він сподівається отримати статус біженця та залишитись жити в Україні.Ось такі «духовниє скрєпи» від ФСБ.

Gepostet von Служба безпеки України am Freitag, 30. November 2018