«Від контрабанди до сепарів, від наркотрафіку до корупції». Членів ТСК у справі Гандзюк у Херсоні «нажахали» свідчення про ситуацію в області

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Засідання тимчасової слідчої комісії щодо вбивства радника мера Херсона Катерини Гандзюк і нападів на інших активістів пройшло в Херсоні в закритому режимі. Причина — свідчення правоохоронців про ситуацію в області.

Один з учасників засідання — депутат Верховної Ради Борислав Береза — повідомив, що у відкритому режимі комісія заслухала керівництво Херсонської області та Херсона. «У закритому режимі заслухали представників прокуратури, СБУ та Нацполіції. Крім того, в закритому режимі почали заслуховувати свідчення громадських активістів», — повідомив нардеп. За його словами, інформація, отримана комісією, «жахає».

«Від контрабанди до сепарів, від наркотрафіку до глобальної корупції, від спайки влади з криміналом до вирубки лісу, від співпраці з окупаційною владою Криму до впливу регіоналів-втікачів на регіон. Те, що тут відбувається, це не дно — це гірше. Тут треба вводити надзвичайний стан, тому що воєнний стан поліпшень не дав», — написав Береза.

То, что происходит в Херсонской области это не проблема, а полный п@здец. Мы в шоке. Приехали разбираться в деле Кати...

Gepostet von Borislav Bereza am Freitag, 30. November 2018

Інший член комісії — нардеп Мустафа Найєм — також назвав те, що відбувається в області, «махровим феодалізмом».

«Жоден військовий стан не рятує від спайки політиків із нелегальним бізнесом, колишніх із новими, кримінальних авторитетів із правоохоронними органами. І це стосується не тільки вбивства Катерини Гандзюк. Трагедія з Катериною — це лише вершина айсберга», — написав Найєм.

Нардеп додав, що внутрішній регламент роботи ТСК не дозволяє публікувати всі факти, озвучені на закритій частині засідання, оскільки це може перешкодити слідству. «Вся ця інформація буде в звіті комісії. І я залишаю за собою право в разі відсутності реакції правоохоронних органів оприлюднювати все, що нам стало відомо, після закінчення роботи ТСК», — написав нардеп.

Это самый настоящий, махровый феодализм и круговая порука. Это если совсем коротко о ситуации в Херсоне и в области...

Gepostet von Mustafa Nayyem am Freitag, 30. November 2018

Нардеп Олена Сотник пояснила, що рішення перейти на закритий режим засідання прийняли на прохання громадських активістів. «Змушені були прийняти рішення про перехід у закритий режим — на прохання цілої низки активістів. Очевидно, що вони бояться за свою безпеку та відчувають загрозу», — написала вона. Сотник додала, що виступає за надання охорони оточенню Гандзюк.

#ТСКактивісти Так виглядає , що наша Тимчасова слідча комісія чи не перша, хто заслухав херсонського Голову обласної...

Gepostet von Lena Sotnyk am Freitag, 30. November 2018

Ще один учасник — нардеп Ігор Луценко — повідомив, що відразу після засідання комісії один зі свідків заявив, що його затримали поліцейські та збираються проводити обшук і знімати відбитки пальців.

«Я сказав, що підʼїду розберуся, що відбувається, чи законні підстави затримання. Свідок відомий своєю критикою влади, і це може бути пресингом з метою змусити його не давати інформацію. Найприкметнішим було те, що як тільки поліція дізналася, що приїдуть нардепи, вона щезла», — написав нардеп.

ТСК працює...Херсон. День другий.Щойно один із свідків, котрого ми опитували в рамках засідання нашої слідчої...

Gepostet von Igor Lutsenko am Freitag, 30. November 2018