Письменниця Джоан Роулінг раптово перейшла на російську мову в суперечці з мільярдером Аароном Бенксом у Twitter. У соцмережі її затролили

Перегляди:
4870
Автор:
Ольга Подчекаєва
Дата:

Mary McCartney / З особистого сайту Джоан Роулінг

Англійська письменниця Джоан Роулінг несподіванно перейшла на російську мову в суперечці у Twitter з бізнесменом Аароном Бенксом, якого називають «спонсором Brexit». Користувачі соцмереж здивувалися й закликали авторку Гарі Поттера й надалі писати романи російською.

Що трапилося?

28 листопада в одному зі своїх постів Роулінг негативно відгукнулася про те, що відбувається в політиці Великобританії, маючи на увазі Brexit.

«Я заприсяглася перед Богом, що постараюся не просторікувати про Brexit, але, чорт забирай, щоразу, коли я виходжу зі свого письменницького кабінету й дивлюся новини, я бачу, що відбуваються нові безглузді речі», — написала Роулінг.

Цей твіт прокоментував мільярдер Аарон Бенкс, якого називають головним спонсором агітаційної кампанії на підтримку виходу Великобританії з Євросоюзу.

«Письменницький кабінет! Чи можна бути ще більш нескромною!» — написав Бенкс.

У відповідь бізнесменові Роулінг написала російською мовою, натякнувши на можливі звʼязки Бенкса з російськими бізнесом (про які неодноразово писали ЗМІ).

«Ага, зате ця людина скромна далі нікуди — гроші вкладає не в письменницькі кабінети, а в дорогі ланчі з підозріло багатими росіянами», — заявила Роулінг.

До речі, до цієї хвилини Роулінг ніколи не спілкувалася російською, принаймні публічно. Користувачі активно відреагували на це повідомлення.

Письменницю почали розпитувати, чи знає вона російську мову і звідки, сама вона написала цей твіт чи, можливо, має російськомовного адміністратора. Відповіді на ці питання письменниця так і не дала. Також не відреагувала на численні пропозиції в майбутньому творити російською.

Twitter/ J.K. Rowling

Позицію Роулінг у Twitter підтримав колега по цеху — письменник Стівен Кінг.

«Як і у Джоан Роулінг і Ніла Геймана, у мене є письменницький кабінет. Насправді це однокімнатна студія. Там навіть є диван. І якщо ви думаєте, що це нескромно, йдіть до біса», — заявив він.