Називав саудівського принца «звіром». CNN отримав доступ до сотень повідомлень Хашоггі у WhatsApp

Автор:
Олена Мельник
Дата:
Називав саудівського принца «звіром». CNN отримав доступ до сотень повідомлень Хашоггі у WhatsApp

Omar Shagaleh / Anadolu Agency / Getty Images

Колумніст The Washington Post Джамаль Хашоггі критикував Саудівську Аравію і її спадкоємного принца Мухаммеда ібн Салмана. Телеканал CNN отримав ексклюзивний доступ до понад 400 повідомлень журналіста в месенджері WhatsApp, написаних до того, як він був убитий в саудівському консульстві у Стамбулі.

Хашоггі описує ібн Салмана, називаючи його «звіром» і «пакманом», який «буде пожирати всіх на своєму шляху», навіть своїх прихильників.

Телеканал отримав ексклюзивний доступ до листування у WhatsApp між журналістом і активістом Омаром Абдул Азізом з Монреаля. Повідомлення включають в себе аудіозаписи, фото та відео.

«Чим більше жертв він їсть, тим більше хоче. Я не здивуюся, якщо утиски дійдуть навіть до тих, хто його підтримує», — писав Хашогги у травні.

Розмова показує, що співрозмовники почали планувати молодіжний онлайн-рух для стримування саудівської влади. У серпні Хашоггі запідозрив, що листування було перехоплене. Через два місяці його вбили.

  • Колумніст The Washington Post Джамаль Хашогги зник 2 жовтня після того, як зайшов в генконсульство Саудівської Аравії у Стамбулі. Спочатку влада Саудівської Аравії заявляла, що злочин став результатом раптової бійки, але потім визнали, що вбивство Хашоггі було навмисним.
  • За версією турецьких слідчих, Хашоггі задушили відразу після входу до будівлі генконсульства, а потім його тіло розчленували і розчинили в кислоті.
  • 17 листопада видання The Washington Post написало, що, за інформацією ЦРУ, наказ про вбивство Хашоггі віддав спадкоємний принц Саудівської Аравії Мухаммед ібн Салман Аль Сауд.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter — ми виправимо