Телеканал у Хорватії вибачився за демонстрацію карти України без Криму

Автор:
Ольга Матвєєва
Дата:

У Хорватії стався скандал через демонстрацію в ефірі місцевого телеканалу HRT карти України без анексованого Криму. Про це повідомило хорватське видання Vecernji list.

Інцидент трапився під час передачі Dnevnik, у якій брала участь міністр закордонних справ Хорватії Марія Пейчинович-Бурич.

Посольство України в Хорватії звернулося до каналу HRT з вимогою вжити заходів.

«Ми переконані, що провідний хорватський телеканал не може діяти всупереч офіційній позиції хорватського уряду, який безумовно підтримує суверенітет та територіальну цілісність України, а також консолідованій позиції ЄС, ООН та інших міжнародних організацій щодо невизнання насильницького приєднання Криму до Російської Федерації», — заявили українські дипломати .

Посольство України в Республіці Хорватія звернулося до хорватського каналу "HRT" з вимогою привести показану у передачі ...

Gepostet von Embassy of Ukraine to the Republic of Croatia am Montag, 3. Dezember 2018

Журналісти Vecernji list закликали телеканал прокоментувати інцидент. Його представники запевнили, що в редакції не хотіли демонструвати некоректну карту. Прикра помилка сталася тому, що телеканал не мав офіційної карти для створення графіки, а тому використовував зображення з Вікіпедії.

В українському посольстві прийняли вибачення журналістів телеканалу.