В Ізраїлі триває жіночий страйк «День гніву». Перекриті великі автотраси в усій країні

Дата:

Twitter / PHRIsrael

4 грудня в Ізраїлі відбувається загальнодержавна акція протесту проти насильства щодо жінок «День гніву». На мітинги вийшли десятки тисяч жінок в усій країні, організатори назвали їх «жіночим страйком», пише The Jerusalem Post.

У Тель-Авіві сотні жінок заблокували перехрестя поблизу центру «Азріелі», перекритий проспект Менахема Бегіна. Закритий для проїзду і проспект Морія в районі Мерказ-Хорев. Мітингувальники також блокували вʼїзд в Єрусалим, потім колона демонстрантів вирушила на площу Сафра — там відбудеться мітинг.

Крім Тель-Авіва, демонстрації тривають у Рамат а-Шароні, Беер-Шеві, Нагарії та інших містах в усій країні.

До акції приєднався університет Хайфи, медичний центр «Рамбам» та та установи, розташовані на головних вулицях міста. Страйк підтримали понад 300 установ та організацій.

Організатори нагадують шокуючу статистику — з початку 2018 року від насильства в Ізраїлі загинули 24 жінки, серед яких також були неповнолітні дівчатка 13 і 16 років.

Учасники акції серед іншого домагаються фінансування програми боротьби з насильством в розмірі $70 млн, гроші на яку були обіцяні урядом рік тому, але так і не виділені з бюджету.